Neúspěšně skončil pro mývala pokus získat něco na zub v jednom z domů v americkém městě Dalton. Přivolaní hasiči rychle zasáhli a zvíře z domu vynesli. Fotografie pořízená při jeho dopadení se na internetu stala hitem.

Když jde o zvířata, jsou daltonští hasiči zvyklí zejména na zachraňování koček ze stromů. Minulé pondělí však museli řešit případ příliš všetečného mývala.

„Byli jsme zavoláni, abychom pomohli tomuhle chlapíkovi najít cestu ven z domu,“ napsalo hasičské oddělení na svých facebookových stránkách.

Na přiložené fotografii je vidět mýval, který si packou zakrývá obličej jako každý správný zloděj přichycený při činu. „Jak můžete vidět, byl z toho dost rozpačitý,“ dodali hasiči s nadsázkou.

Foto: Facebook/ City of Dalton Fire Department

Mývalova póza vyvolala na sociálních sítích řadu pozitivních ohlasů, nejčastěji zmiňujících roztomilost zadrženého zvířete, které se za svůj čin „stydí“. V tomto případě jde samozřejmě o klasický případ antropomorfizace neboli polidštění, kdy máme tendenci přenášet lidské vlastnosti na zvířata či neživé objekty.

Jak připomněli na sociálních sítích experti na ochranu divoké zvěře, mýval byl pochopitelně spíše vyděšený. V takových případech mají mývalové sklony krýt si packami oči. Vše ale nakonec dobře dopadlo.

„Poté, co jsme našemu novému kamarádovi pomohli z průšvihu, jsme ho mohli odvézt a bezpečně vypustit zpět do přírody, kde snad odteď bude při hledání svačiny méně troufalý,“ uzavřelo hasičské oddělení.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekLodí z Hamburku až do Pardubic? Česko a Německo včera podepsali Smlouvu o splavnění Labe
Další článekOživuje starý klášter na Moravě i sad. Fyzická práce dnes spoustě lidem chybí, říká

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno