Niall Harbison, který bojoval se závislostí, zachránil nejdříve sám sebe, poté se stal zachráncem také thajských pouličních psů. S alkoholem začal ve 13 letech krátce poté, co ho opustila matka. Od té doby vyrůstal jen s otcem. Později se k jeho závislosti na alkoholu přidaly další drogy a hazard, píše server The Guardian.

Niall Harbison teď žije na ostrově Koh Samui v Thajském zálivu, kde jsou tisíce pouličních psů. V roce 2021 se Harbison poprvé setkal s nemocnými nebo zmrzačenými zatoulanými štěňaty a tato zkušenost ho donutila jednat. Místní veterináři ho naučili kastraci a s jejich pomocí začal psy sterilizovat, aby snížil toulavou populaci psů. Snažil se je tak zachránit před těžkostmi a utrpením.

V budoucnu chce být schopný sterilizovat 10 000 psů měsíčně. V prvním roce zvládl 1200 psů. Finanční prostředky shromažďuje na sociálních sítích, jeho 579 000 příznivců na Instagramu může sledovat příběhy psů, které Niall ošetřil nebo zachránil, a to včetně jeho vlastních tří zachráněných psů, Snoopa, Jumba a Tiny. Harbison sdílí také svoje zkušenosti o svém vlastním duševním zdraví. „Většina lidí to skrývá. Stále existuje velké stigma ohledně duševního zdraví,“ říká Niall Harbison.

Niall Harbison smiling and holding three puppies
Photograph: Ryan Dunbar Photography

Postoj místních ke psům na ostrově se podle Harbisona liší. Někteří je nenávidí, jiní milují, drtivá většina je k ním ale lhostejná. Na ostrově v jednom útulku bývá kolem 300 psů. Harbison přiznává, že pokud se nezmění myšlení místních, je jeho snaha skoro zbytečná. „Je to jako lepení náplasti na infarkt. Ale není to moje kultura, jsem cizinec, takže musím být opatrný,“ říká Niall Harbison.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekAmeričanka má v 84 letech 580 seskoků s padákem, chce dosáhnout tisícovky
Další článekNejdřív netušila, oč jde. Moderátorka četla zprávu, která jí za chvíli změnila život

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno