Oddanost prokázalo teprve sedmiměsíční štěně německého ovčáka jménem Dasher. Ten zachránil dvouletého chlapce, který se ztratil matce a dědečkovi z dohledu. Díky zvířecímu kamarádovi dokázal klučina přežít noc v lese a nakonec ho našla policie, která po něm vyhlásila pátrání.

Dojemný příběh přátelství mezi psem a dítětem se odehrál v australském městě Mildura v listopadu 2012. Letos uplynulo osm let od případu, na který lidé vzpomínají jako na zázrak a připomínají si odvážný čin psa, který se stal mediálním hrdinou. Teprve dvouletý Dante Berry (nyní už desetiletý chlapec) se jako zvídavé dítě toulal po zahradě u domu a stačila malá chvíle nepozornosti k tomu, že zmizel. Toho si všiml rodinný mazlíček – německý ovčák Dasher, který se vydal v jeho stopách. Dítě se ztratilo v nedalekém lese, ale jeho věrný společník zůstal s ním. Matka Bianca Chapman s dědečkem Percym okamžitě zavolali policii, která po chlapci vyhlásila pátrání. Do něho se zapojilo více jak sto lidí včetně sousedů, hasičů a dalších dobrovolníků. Hledání zkomplikovalo špatné počasí, když propukla silná bouře.

Sedmiměsíční štěně Dasher dítě celou noc zahříval a snažil se ho starostlivě hlídat před veškerým nebezpečím, informoval o tom Herald Sun.

Po dlouhých 15 hodinách je policie oba našla pár metrů od polní cesty. ,,Byli jsme šťastní, ale ne překvapení, když jsme se dozvěděli, že jeho věrný pes Dasher zůstal s ním a oba byli v pořádku. Nesmírně se nám ulevilo,“ řekla ve veřejném děkovném prohlášení chlapcova matka Bianca Chapman.
Policisté šli za pláčem, který uslyšeli. Jakmile je pes vycítil, tak vylezl z křoví, aby je navedl k malému Dantemu. ,,Dítě mělo velmi špinavá chodidla, ruce a nohy, ale trochu mě udivilo, že byl v tak dobrém stavu,“ řekla policistka Caroline Rigby pro Herald Sun. Dante skončil v nemocnici v Milduře. Byl dehydratovaný, měl v nohách zapíchané trny a byl hodně otřesený. Ale neměl žádná vážná zranění. ,,Můžeme si jen domýšlet, co se malému Dantemu honilo hlavou. Naštěstí měl u sebe svého psa,“ řekl Will Hanna, jeden z členů záchranného týmu pro televizní kanál 7 News.

Čtěte také:

Zdroj: Herald Sun

Předchozí článekSkvělá zpráva: Do šumavského jezera Laka se po 50 letech vrátili pstruzi. Ekosystém se uzdravuje
Další článekV Zoo Praha se narodil malý orangutan. ,,Troufám si tvrdit, že je nejcennější v Evropě,“ píše ředitel.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno