Když se manželům z vesnice Caledonia v americkém státě Michigan v březnu narodila holčička, byla to obrovská událost. Posledních 138 let se totiž v jejich rodině rodili pouze chlapci.

Když manželé Carolyn a Andrew Clarkovi pořádali party k odhalení pohlaví jejich miminka, brali to všichni spíše jen jako společenské setkání, na němž nedojde k žádnému překvapení. V Andrewově rodině se totiž již 138 let rodili jen samí chlapci.

Jde o tak vzácný úkaz, že tomu po seznámení s Andrewem nevěřila ani sama Carolyn. „Vždyť šance, že se narodí kluk, nebo holka, jsou přece padesát na padesát,“ řekla kanálu Fox News.

A jisté pochybnosti u ní přetrvávaly i poté, co jí tchán ukázal rodokmen, v němž jako poslední figurovala žena narozená v roce 1885. „Ale můj dědeček byl vášnivý genealog, takže dohledal všechny záznamy a rodné, oddací i úmrtní listy,“ sdělil reportérům Andrew.

Samé chlapce mají samozřejmě i Andrewovi bratři, a tak bylo oznámení holčičky pro rodinu naprostým šokem. A všichni teď doufají, že „kletba“ byla konečně prolomena a v rodině se budou rodit další děvčátka. Naději to dalo i jednomu z Andrewových bratrů a jeho manželce, kteří plánují ještě další děti.

On March 17, Carolyn and Andrew Clark were in disbelief when they brought into this world their daughter Audrey — the first baby girl to be born in the Michigan family in 138 years since 1885 | Screenshot: ABC 13/Youtube
Foto: Screenshot: ABC 13/Youtube

Malá Audrey Clarková přišla na svět ráno 17. března, tedy na svátek svatého Patrika, a navíc je to takzvané duhové dítě. Carolyn totiž již dříve potratila a jako duhové se označují takové děti, které se rodičům po podobné ztrátě narodí jako první.

Podle Americké asociace pro těhotenství jsou duhové děti považovány za „zázračné“, protože mívají značný pozitivní vliv na to, aby rodiče dokázali překonat ztrátu předchozího miminka.

Je to skvělé a je to výjimečné. Je to naše duhové děťátko a ještě se narodilo v den, kdy se oslavuje štěstí. Je to zkrátka náš talisman,“ září radostí Carolyn Clarková.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekIntenzivní déšť z minulého týdne nasytil půdu v téměř celém Česku
Další článekŠikanoval ji a pak se vzali. Dvacetiletá dívka se provdala za posměváčka ze střední

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno