Netflix v úterý oznámil, že přesune 100 milionů dolarů do finančních společností podporujících afroamerické komunity v USA.

Zástupci společnosti uvedli, že „systémový rasismus vedl v Americe ke vzniku obrovské finanční propasti mezi černými a bílými rodinami“ a že přesunutí části peněz Netflixu k organizacím, které poskytují finanční podporu rodinám a malým podnikům z černošské komunity, by mohlo pomoci tuto propast zmenšit.

„Banky, které vlastní nebo řídí Afroameričané, představují pouze jedno procento amerického komerčního bankovnictví. Je to jeden z faktorů přispívajících k tomu, že 19 procent černošských rodin má na kontě nulu nebo negativní bilanci,“ píše se ve článku na firemním blogu, který o rozhodnutí informoval.

„Tyto banky se už desetiletí snaží o zlepšení situace v černošských komunitách, ale jejich problémem je nedostatečný přístup ke kapitálu. Největší banky, u kterých má řada velkých společností uložené peníze, se sice taky snaží o prosazování rovnoprávnosti, ale jen bankám s Afroameričany ve vedení se to podaří opravdu od základu,“ stojí v příspěvku.

Mezi instituce, do kterých Netflix peníze přesune, patří Black Economic Development Initiative, nově vzniklý fond, který peníze investuje do finančních institucí pomáhajících černošským komunitám, nebo nadace Hope Credit Union v Mississippi, což je jediná depozitní banka v chudých oblastech obývaných převážně Afroameričany.

Nápad od personalisty.

Nápad doslova vzešel od personalisty od Aarona Mitchella, který už dva roky pracuje na zajištění větší diverzity ve firmě. Spolu se svými kolegy začal na téma nedostatku kapitálu bank orientovaných na černošské klienty upozorňovat už v dubnu.

Všechno to odstartovala smrt Georga Foyda. Ve firmě to vyvolalo potřebu okamžitě udělat něco, co pomůže. „Poslal jsem návrh našemu CEO Reedu Hastingsovi a ten se zasadil o jeho realizaci.“

 „Doufáme, že i další společnosti se přidají k iniciativě Netflixu,“ řekli zástupci splečnosti. „Většinou když je řeč o pomoci na podporu diverzity, jedná se o finanční dary. Tento způsob ale umožní udělat opravdu změnu.“

Už jste četli?

Zdroj: Forbes.

Předchozí článekPředčasňátku dávali lékaři 20% na přežití. Po roce posílá světu veselou fotku a výmluvný vzkaz
Další článekFirmu rozběhl jako svobodný táta s dvěma dcerami. Teď se vzdal platu, aby v krizi pomohl svým zaměstnancům

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno