Čtyřicetiletý Nick Vujicic se v roce 1982 narodil se vzácnou vrozenou poruchou zvanou fokomelie. Ta se vyznačuj tím, že dotyčnému chybí horní i dolní končetiny. Kvůli svému postižení neměl lehké dětství, byl šikanován, a v deseti letech chtěl dokonce spáchat sebevraždu. ,,Měl jsem pocit, že nemám žádnou hodnotu, že budu svým rodičům vždy na obtíž a že se nikdy ani neožením,“ vzpomíná na těžké chvíle Nick.

Ani Nickova maminka to neměla vůbec jednoduché a miminko přijala až po několika týdnech. O to více se ale rodiče snažili Nicka v životě podpořit a kladli mu na srdce, aby posměšky nebral vážně. Jednoho dne mu řekli: ,,Nevíš, čeho můžeš dosáhnout, dokud to nezkusíš.“ A právě těchto pár slov bylo pro Nicka impulzem k tomu, aby se i přes své postižení pokusil žít normální život. Naučil se plavat, rybařit, a dokonce surfovat nebo jezdit na snowboardu. Překonal zkrátka každou překážku, se kterou se setkal, a pochopil, že pokud člověk opravdu chce, tak nic není nemožné. Dokázal tak všem okolo, že nepotřebuje končetiny k tomu, aby si plnil své sny.

Foto: Profimedia.

Dalším milníkem pro Nicka bylo, když se začal setkávat s lidmi, kteří trpí stejným postižením. Všechno do sebe zapadlo a Nickovi začalo dávat smysl. Uvědomil si, že jeho životním posláním je pomáhat druhým lidem. A jak řekl, tak taky udělal. V devatenácti letech se proto stal motivačním řečníkem a dnes inspiruje miliony lidí po celém světě. Navštívil přes sedmapadesát zemí a pronesl přes tři tisíce projevů. Založil také mezinárodní neziskovou organizaci Life Without Limbs (Život bez končetin), která má za úkol bojovat proti šikaně.

Photo from Nick Vujicic’s Instagram.

Ve svých třiceti letech se oženil s láskou svého života Kanae Miyaharou, se kterou má dnes čtyři děti a užívá si života. ,,Když jsem potkala Nicka, našla jsem všechno, co jsem potřebovala. Miluji jej takového, jaký je,“ říká Kanae. Přestože byl Nickův život plný překážek, dnes je šťastný, že to nevzdal a všechny překonal. „Bez ohledu na to, jak se narodíte, dokážete cokoliv,“ dodává ke svému příběhu. 

Bức ảnh khiến nhiều người rơi nước mắt
Foto:nld.com.vn

Čtěte také:

Zdroj: Příběhy Blesk.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno