Po několika letech špatně placené práce se Američanka Suzanne Watkins rozhodla změnit povolání. Opustit svůj dosavadní způsob života se rozhodla i přes to, že jí je šedesát let a se svojí novou kariérou neměla sebemenší zkušenosti. Watkins se totiž rozhodla stát letuškou. Životnímu osudu se věnuje britský server Guardian.

Když Watkins dorazí po čtyřiadvacetihodinové směně do svého hotelu, často se nemůže ubránit smíchu. Stává se jí to v Jižní Koreji, Guamu, Japonsku a Irsku, popisuje zkušenosti ženy Guardian. Letuškou se přitom Watkins stala poměrně nedávno, a to v listopadu loňského roku, kdy na své šedesáté narozeniny složila zkoušku potřebnou k výkonu povolání.

„Věděla jsem, že pokud chci procestovat svět, jinak se mi to nepodaří,“ říká Watkins. „Zároveň jsem věděla, že to musím udělat teď, protože v sedmdesáti už by mohlo být pozdě.“

Watkins pracuje na dlouhých trasách, mezi kterými nemá příliš odstupu a nemůže si je plánovat delší dobu dopředu. Pracovní rozvrh by mohl někoho vyděsit, Watkins je však spokojená: „Nejsvobodněji se cítím, když jsem cizinkou a jen tak putuji,“ říká žena.

Kvůli své nové kariéře se musela vzdát svého bytu a všechny věci, které nemá u sebe, uložila do pronajatého skladu. „Je to vzrušující, když nevíte, kam jedete a co budete dělat,“ popisuje. Když zrovna necestuje, volný čas podle Guardianu tráví se svými přáteli a rodinou.

Po rozvodu v roce 2008 zůstala sama na výchovu svých dvou dětí a kvůli špatné finanční situaci musela pracovat ve třech zaměstnáních. „Jedete do kanceláře, kde sedíte celý den, pak jedete domů, spíte a druhý den to samé dokola,“ popisuje Watkins svůj tehdejší život. V roce 2018 dokonce skončila se sepsí v nemocnici.

Stát se letuškou jí paradoxně umožnila pandemie koronaviru, která téměř zastavila cestování. Watkins se dočetla o masovém propouštění v aeroliniích, přihlásila se na kurz a po pěti týdnech se stala letuškou.

„Až jednou budu ležet na smrtelné posteli, nechci ničeho litovat. Takže každé ráno vstávám s otázkou – kdyby byl tohle můj poslední den, byla bych s tím v pohodě? A já říkám, že bych byla.“

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekDo odlehlých oblastí Malawi se elektřina dostala díky lokální solární elektrárně
Další článekPrůzkum: Na nákup oděvů má u 47 procent Čechů vliv udržitelnost, trend roste

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno