Supermarket v Nizozemsku zavede speciální přepážky, které lidem umožní si během markování zboží popovídat s pokladními. Koncept zvaný kletskassas je určený především pro zákazníky, kteří nespěchají a mají chuť prohodit pár slov.

Projekt obchodního řetězce Jumbo si dává za cíl bojovat s pocitem osamělosti. „Mnoho lidí, převážně těch starších, se občas cítí osaměle,“ uvedla mluvčí řetězce Colette Cloosterman-van Eerd. „Je to malé gesto, ale zato velmi významné –⁠ obzvláště ve světě, který se digitalizuje a neustále zrychluje,“ doplnila.

Společnost spustila zkušební provoz prvních pokladen v roce 2019 v rámci státem podporovaného programu One Against Loneliness. Ten mimo jiné zahrnuje i nonstop linku pomoci.

Kletskassas se setkaly s velkým ohlasem, řetězec proto plánuje otevřít dalších dvě stě na území Nizozemska a Belgie. Soustředit se chce na ty oblasti, kde je osamělost hlavním problémem. Vedle pokladen má také v plánu vytvořit blíže neurčený počet „útulných povídacích koutků“, kde si zákazníci mohou dát šálek kávy a popovídat si, uvádí server Vice.

Není to poprvé, kdy se Nizozemsko a Belgie rozhodly bojovat proti osamělosti netradiční cestou. Dům s pečovatelskou službou v Nizozemsku například nabídl studentům bydlení bez nájmu výměnou za to, že stráví 30 hodin týdně se seniory.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekJako dítě pracoval v továrně a žil na ulici. Jima Carreyho zachránil humor i v těch nejnáročnějších časech
Další článekGoogle Maps chtějí přispět k ekologičtějšímu cestování, budou navrhovat cesty nejšetrnější k životnímu prostředí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno