Pořadatelé závodu v surfování na Novém Zélandu museli letos vytvořit novou kategorii pro surfaře starší 80 let. Vůbec nejstarší účastník, díky kterému se turnaj rozrostl, se velikonočního závodu plánuje účastnit i příští rok.

Čerstvý osmdesátník Adrian Pickering se letos vůbec poprvé v historii díky svému věku probojoval do nové kategorie, kterou organizátoři nazvali Nepravděpodobní. Rozšířili tak dosavadní kategorii Nesmrtelných pro závodníky mezi 75 a 79 lety.

Tradičního velikonočního závodu na západním pobřeží novozélandského regionu Taranaki se surfař-rekordman pravidelně účastní už 28 let. „Když jsem začal závodit, bylo mi něco přes padesát. Jak stárnu, tak už se asi moje kariéra blíží ke konci. Mám ale velké štěstí, že pořád ještě můžu dělat to, co miluju,“ dodává optimisticky pro novozélandský veřejnoprávní rozhlas.

John Gisby from Gisborne gets ready to hit the waves.
Foto: GRANT MATTHEW/STUFF

O svých kolezích, kterým je často okolo šedesáti let, mluví Pickering v nadsázce jako o dětech. „Jsou tu závodníci, kterým je přes 70, a vidíte, že jsou stejně nadšení, jako když stáli na surfu poprvé,“ komentuje věk některých účastníků Mark Dwyer, prezident klubu New Plymouth Surfriders Club, který prestižní soutěž pořádá.

Další účastníci na závodu, kterého se letos účastnilo 80 surfařů všech věkových kategorií, vyzdvihují hlavně kolektivní duch turnaje. „Není moc podobných surfařských akcí, které by byly tak otevřené starším skupinám a zároveň to byly opravdové a podobně náročné závody,“ pochvaluje si jedna ze závodnic, dvaašedesátiletá Linda Stent. Informuje o tom veřejnoprávní stanice Radio New Zealand.

John Gisby, Ray Le Feuvre, John Quilter and Robb Friend before their heat.
Foto: GRANT MATTHEW/STUFF

Čtěte také:

Zdroj: Radio New Zeland, Wave Nes.

Předchozí článekVýznamný objev: Čeští vědci mají protinádorovou látku, která zabraňuje metastázování
Další článekPrvní výsledky studie ukazují na novou naději pro pacienty s nádory mozku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno