V rámci nového ekologického opatření si lidé ve Francii budou moct požádat o proplacení nákladů na opravu oděvů nebo obuvi. Tamní vláda tím chce snížit objem oblečení, které se ročně v zemi vyhodí. Za opravené oděvy by lidé mohli dostat bonus až do výše 25 eur, píše server The Guardian.

Od října letošního roku si lidé budou moct požádat o takzvaný bonus za opravu oděvu nebo obuvi. Od vlády by tak měli za renovovaný kousek dostat mezi šesti až pětadvaceti eury z nákladů na jeho opravu, a to přímo v krejčovských nebo ševcovských dílnách a opravnách, které se do nového programu francouzské vlády zapojí.

Tímto opatřením chce země reagovat na enormní množství oblečení, které se ročně vyhazuje, často jen kvůli drobným vadám, jež lze snadno opravit. Podle odhadů se ve Francii za jeden rok vyhodí až 700 000 tun oblečení, což je si 10,5 kilogramu na člověka. Z celkového množství těchto oděvů potom až dvě třetiny končí na skládkách. Bonusy za opravu by tak měly zemi pomoct k širší reformě textilního průmyslu a také v boji proti fast fashion.

Spolu s francouzskou vládou by s podporou oprav oděvů měla pomoct i ekologická organizace Refashion. Ta se již nyní snaží šicí a krejčovské dílny nebo obuvníky motivovat k tomu, aby se do programu zapojili, protože s nárůstem poptávky po opravách by se mohla obnovit i řada pracovních míst právě v těchto řemeslech.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekDívka se narodila ve vězení. Vzepřela se krutému osudu a dostala se až na Harvard
Další článekČeské turistické značky dobývají svět. Po Brazílii je nyní zavádějí v Mongolsku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno