Na plnění snů nikdy není pozdě. Důkazem toho je neuvěřitelný počin dvou kamarádek, které se ve svých 81 letech rozhodly uskutečnit cestu kolem světa. A jak jinak než za 80 dní, jako ve slavném románu Julese Verna.
Obě dámy však na rozdíl od slavného románu cestují letadlem. O něco kratší dobu tak stráví v dopravních prostředcích, ale o to více času pak mají na pobyt na zajímavých místech. A o některých z nich se nejen panu Foggovi, ale ani řadě protřelých cestovatelů ani nesnilo.

Jejich cesta začala 11. ledna hned na jedné z takových lokací. Na Antarktidě. Dva dny se vypořádávaly s nepřízní počasí v Drakeově průlivu, který odděluje jihoamerickou pevninu a Jižní Shetlandy a zároveň spojuje Atlantský a Tichý oceán.

Two women in winter clothes on a snowy background stand in front of green glowing Northern Lights
Foto: Around the World at 80 / Facebook

„Bály jsme se o holý život,“ přiznaly se cestovatelky, ale prý to stálo za to. Příroda Antarktidy je okouzlila.

Je vám už asi jasné, že obě ženy v sobě mají dobrodružnou povahu. Ellie Hambyová je dokumentární fotografkou a Sandy Hazelipová je učitelkou fyziky. Obě ženy se spolu přátelí už od mlada. A také už spolu něco nacestovaly. Jejich přátelství se utvrdilo, když obě ovdověly. Od té chvíle se v jejich hlavě zrodil plán cesty kolem světa.

Původně plánovaly cestu odstartovat v roce 2022, kdy oběma bylo 80 let, ale covidová opatření jim plány zkřížila. Ale ani to je neodradilo a do odvážného podniku se rozhodly jít o rok později.

Foto: animalpolitico

Od začátku své cesty už osedlaly velbloudy v Egyptě, pohladily si slony v Bali, zatancovaly si v Nepálu a obdivovaly polární záři na severu Finska. O všech svých příhodách přitom informují fanoušky na sociálních sítích. Mají svůj Tik Tok, Instagram i Facebook. A už teď se před návratem do rodného Texasu spolu dohadují, kam zase vyrazí.

Hamby and Hazelip on camels.
Foto: Around the World at 80 / Facebook

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekV Indii se narodila čtyři mláďata geparda, stalo se tak po 70 letech
Další článekZ opuštěného štěněte se stal oceňovaný psí komisař

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno