Pandy velké patří mezi medvědovité šelmy. Ovšem jestli se někdy používá při popisu jejich vzdálených příbuzných slovo „majestátní“, o pandách to nelze říct ani s přivřením obou očí. O to víc jsou roztomilé. Naposledy to dokázaly pandy jménem Mej Siang a Tchien Tchien, které si ve washingtonské zoo naplno užívaly sněhu.

Roztomilé video zveřejnila v pondělí na svém twitterovém účtu Smithonianská národní zoo v americkém Washingtonu. Samička Mej Siang i samec Tchien Tchien si v posledních dnech pořádně užívají sněhové nadílky, která zasypala hlavní město USA.

„Klouzání, kotrmelce, čistá pandí radost,“ uvedla stručně zoologická zahrada u videa, které zachycuje Mej Siang radostně klouzající se po zádech a jejího druha, který ve sněhové dece metá sudy.

Sníh okusil i jejich pětiměsíční potomek Siao Čchi Ťi, který v těchto dobách tráví většinu času ve vnitřních prostorách. Podle zoologické zahrady se statečně vydal okusit sníh, ale radost svých rodičů rozhodně nesdílel a zase se vrátil raději dovnitř.

Pandy mohou návštěvníci sledovat přes stálý stream na stránkách zoologické zahrady. Washingtonské zoo jsou zvířata zapůjčena Čínou do roku 2023.

Čtěte také:

Zdroj: BBC News, Novinky.

Předchozí článekFotograf pořídil snímky vzácného černého pantera. Už podruhé
Další článekŠpanělsko směřuje k úplnému zákazu odstřelů vlků

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno