Lucy Humphreyové zbývalo již jen pár let života, protože jí selhaly ledviny. Vzhledem k diagnóze potřebovala takzvaně perfektního dárce, a nalezení někoho takového hraničí bezmála se zázrakem. Nakonec se to povedlo jejímu dobrmanovi na pláži.

Čtyřiačtyřicetiletá Lucy Humphreyová žila přes deset let s lupusem, vážným autoimunitním onemocněním. V důsledku toho jí selhaly ledviny a v roce 2019 jí lékaři oznámili, že jí zbývá zhruba pět let života.

S partnerem Cenyddem Owenem si tak pořídili obytný vůz, aby mohli o víkendech cestovat i se svými dvěma dobrmany Jakem a Indie. A v červnu 2021 se na dva dny vydali na pláž Cold Knap u velšského města Barry. Ale jejich pobyt hned od začátku nebyl úplně standardní.

Museli totiž fenku hlídat. Indie neustále běhala k nějaké ženě opodál. „Pořád jsme ji volali zpátky, ale pořád tam běhala. Mysleli jsme, že ta paní má nějaké jídlo, a tak jsme se jí šli omluvit, protože z dobrmanů lidé mívají strach,“ popsala Lucy stanici BBC začátek zázračného příběhu.

Lucy Humphrey (left) and Katie James (right) in hospital
Foto: Mirror.com.

Onou ženou byla čtyřicetiletá Katie Jamesová, která tam háčkovala, a Indie jí nijak nevadila. Lucy a Cenydd ji přesto jako omluvu pozvali na grilování. Katie donesla pití, ale Cenydd jí vysvětlil, že Lucy má kvůli problémům s ledvinami přísnou dietu. Překvapená Katie pak dvojici řekla, že se jen nedávno nechala zapsat do registru dárců ledvin.

Dámy si tedy vyměnily telefonní čísla a následná vyšetření ukázala, že Katie je pro Lucy naprosto perfektní dárkyní. Lékaři jim navíc řekli, že pravděpodobnost nalezení takového dárce je jedna ku 22 milionům.

Kvůli situaci s covidem se s operací muselo chvíli čekat, ale 3. října loňského roku Lucy novou ledvinu nakonec v Univerzitní nemocnici v Cardiffu dostala. Podle původního odhadu lékařů jí tedy už příliš času nezbývalo.

Po operaci se sice ještě pár týdnů vyskytovaly nějaké komplikace, ale to na dobrém konci nemohlo změnit vůbec nic. Lucy se rychle zotavuje, může jíst a pít všechno jako zdravý člověk a její život se vrátil do normálu.

Ale Katie a Cenydd s širokými úsměvy říkají, že tato story s sebou přece jen přinesla i jistá negativa. „Nemůžu teď nikam chodit s babičkou,“ stěžuje si naoko Katie. „I cizím lidem totiž pořád říká, že její vnučka darovala ledvinu.“

Lucy Humphrey (right) and Katie James
Foto: Mirror.com

Cenydd si pak musí dávat pozor na pusu. „Katie nemá ráda moje vtipy. A jestli prý s nimi nepřestanu, tak si tu ledvinu vezme zpátky,“ popisuje své „trápení“ šťastný partner vyléčené Lucy.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekNová Barbie s Downovým syndromem ohromila svět. Mattel chce, aby se v ní viděly všechny děti
Další článekZačíná květnová výzva Do práce na kole, potrvá celý měsíc

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno