Tony Hudgell se vydal na dlouhou cestu. Jeho cílem je ujít 10 kilometrů. Někomu se to může zdát kousek, jenže Tony má amputované obě nohy.

O nohy Tony přišel, když byl ještě miminko. Jeho biologičtí rodiče týrali, a když se konečně dostal do péče lékařů, byla to jediná cesta, jak mu zachránit život.

I přes nepřízeň osudu se velký hrdina rozhodl pomoci nemocnici, kde mu zachránili život. 

Za pomoci své matky Pauly Hodgellové, která ho adoptovala, se rozhodl, že během června ujde alespoň deset kilometrů. Ostatní poprosil, aby za jeho snahu přispěli Evelínině londýnské dětské nemocnici částkou 500 liber (14 732 korun). V pondělí nemocnice potvrdila, že od lidí doposud obdržela 1 014 348 liber (zhruba 29,87 milionů korun).

 „Jsem absolutně u vytržení. Nemám slov,“ uvedla pro BBC dojatá Paula Hudgellová. „Teď jsme na 8,3 kilometrech a dostaneme se i přes deset, pokud budou dny, kdy bude chtít jít víc,“ dodala.

Foto: Profimedia

S Tonym si stanovili cíl ujít každý den nejméně 300 metrů. Ovšem v sobotu například Tony ušel o 500 metrů víc. Malý chlapec sice nemá přesné povědomí o penězích, je si však dobře vědom, že se mu podařilo vybrat opravdu hodně peněz.

Celá výzva měla pomoci i Tonymu, aby zlepšil svůj pohyb. Rodiče s lékaři nevěděli, zda se s protézami, které dostal teprve letos v únoru, naučí dobře chodit. „Jeho chození se neuvěřitelně zlepšilo. Včera dokonce běhal,“ uvedla Paula.

„Je absolutní hvězda. Peníze, které teď vybral, pomohou dětem, jako je on, a jejich rodinám,“ uvedla Caroline Gormleyová, asistentka ředitele oddělení fundraisingu londýnské nemocnice.

 Čtěte také:

Zdroj: BBC, novinky. Foto: Profimedia.

Předchozí článekMysleli si, že se potkali na univerzitě. Když mladá žena představila přítele mámě, ta odhalila milé překvapení
Další článekKvětoslava zachránila 45 slovenských dětí před smrtí. Svůj příběh celý život tajila

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno