Říká se, že děti jsou otevřenější, mají skvělé nápady a dospěláci by je měli poslouchat. Možná se od nich víc učit. A to dokázal desetiletý kluk z Austrálie, Oliver. 

Foto: Facebook/Free on a Tree.

Chlapec si všiml, že po devastující povodni, která zpustošila jeho rodné město, zůstalo stále mnoho lidí bez domova, na ulici. A tak Olivera napadla skvělá myšlenka, jak lidem v nouzi pomoct. Posbíral staré kabáty a rozhodl se je darovat těm, kteří to nejvíce potřebují. Zvolil si k tomu ovšem neobvyklý způsob. Kabáty pověsil na strom s nápisem „Jestli mě potřebuješ, jsem Tvůj.“  Lidem tak dopřál další možnost, jak se v chladnějších nocích zahřát. A nápad inspiroval lidi po celém světě. Jak informuje portál Dobré noviny, jeho myšlenka nezůstala jen v Austrálii, ale dostala se i do dalších částí celého světa.  Připojilo se například Rumunsko, i Velká Británie. Do celé věci se zapojily i některé organizace, které staré kabátky sbírají a věší je na stromy na veřejných místech.

Oliver s matkou Cathy prozradili, že místa pro pověšení kabátů pečlivě vybírají. „Snažíme se kabáty dát tam, aby byly na očích, zároveň dáváme lidem soukromí, aby si mohli lidé kabáty pohodlně vzít. Ne vždycky je pro tyto lidi snadné poprosit ostatní o pomoc,“ řekla Cathy.

Dítě a jeho nápad zkrátka dnes pomáhají lidem v nouzi po celém světě.

❤️Počas zimy nechávajú ľudia v Rumunsku na stromoch teplé oblečenie pre chudobných a ľudí bez domova. ❤️ 🙏

Zveřejnil(a) To je nápad dne Sobota 15. prosince 2018
Předchozí článekTéměř vyhynul, kvůli nám lidem. Záchranná mise, která nemá obdoby. Češi v ní hrají klíčovou roli.
Další článekČesko se těší na svoji dobrodružnou Talk show.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno