Na počátku června obletěly celý svět záběry stáda slonů putujícího z neznámých důvodů napříč Čínou. Znavení sloni, kteří během své cesty urazili stovky kilometrů a kteří byli neustále pod dohledem odborníků, nyní míří domů. Od míst, odkud loni vyrazili, slony dělí jen 200 kilometrů.

Loni v říjnu opustilo stádo šestnácti slonů oblast nedaleko jihočínského Pchu-eru v provincii Jün-nan a zamířilo na sever. Během dlouhé a náročné cesty jedna ze slonic porodila mládě a od stáda se oddělili tři sloní samci.

Ochranáři do chodu stáda nijak nezasahovali a pouze se slony snažili odlákat od nejvíce obydlených míst, kde by zvířata mohla ohrozit obyvatele i sama sebe. V červnu se těsně před obřím velkoměstem Kchun-ming stádo opět stočilo na jih.

V neděli večer 14 slonů překročilo řeku Jüan-ťiang (řeka má stejné jméno jako podstatně větší a známější řeka v provincii Chu-nan) a dostalo se na zhruba 200 kilometrů od oblasti, kde žilo před pochodem.

I když je stádo ještě pořád daleko od svého původního domova, místní úřady prohlásily, že již nyní se sloni nacházejí ve vyhovujícím prostředí. Je tedy možné, že dál už zvířata pokračovat nebudou.

Co přimělo slony k daleké pouti, je stále ještě velkou neznámou. Odborníci se domnívají, že nezkušená vůdkyně stáda zabloudila při snaze dovést své druhy k lepším pastvinám. Po celou cestu čínské úřady slony monitorují i za pomoci dronů, uzavírají silnice, kterými se stádo bude ubírat, a jídlem se je snaží odlákat od těch nejobydlenějších oblastí.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekTlupu makaků v japonské rezervaci vede poprvé za 70 let existence parku samice
Další článekChlapec strávil 500 nocí ve stanu. Vybral tak 16 milionů na péči o smrtelně nemocné

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno