Pobřeží slonoviny v pondělí vyhlásilo svou první chráněnou mořskou oblast. Téměř 2600 čtverečních kilometrů moře táhnoucího se od města Grand-Bereby na pobřeží této západoafrické země má sloužit k ochraně žraloků a želv před nadměrným rybolovem. Informovala o tom agentura Reuters. 

Nová chráněná oblast je větší než hlavní politické, správní, obchodní a finanční centrum země Abidžan. Moře u břehů Pobřeží slonoviny je domovem mořských tvorů, korálových útesů a tropických ryb a je také nesmírně důležitým hnízdištěm a lovištěm mořských želv včetně kožatky velké, která patří mezi zranitelné druhy na seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN).

Ministerstvo pro ochranu životního prostředí Pobřeží slonoviny také doufá, že nová rezervace posílí místní turistický ruch a povede ke vzniku nových pracovních míst, což prospěje místní komunitě.

Jde o první z pěti chráněných mořských oblastí, které Pobřeží slonoviny slíbilo vytvořit ve svých teritoriálních vodách v Atlantiku. Oblast je rozdělena na plně chráněnou část, kde budou zakázány veškeré lidské aktivity, a zónu ekologického rozvoje, která bude podporovat praktiky udržitelného rybolovu a ekoturistiku.

Čtěte také:

Zdroj: Ekolist.

Předchozí článekTémě 1,4 milionu pro 42 nemocných dětí! Nadační fond KlaPeto rozdával peníze z pochodu pro Filipa.
Další článekV Česku vzniká nová škola pro ekologické zemědělce, nabídne praxi u farmářů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno