Začátkem srpna došlo ke smutné události. Třiceti sedmiletý Marcin Kolczyňski tehdy urychleně ukončil telefonický hovor s manželkou, když poblíž holandského městečka Julianadorp spatřil tři děti v moři, které se dostaly do problémů. Jde o pláž na severu země, na které nejsou plavčíci ani záchranáři.

Marcin neváhal a za dětmi do moře skočil. Všechny je zachránil. Bohužel už sám neměl dost sil bojovat o svůj život. Zřejmě doplatil na spodní proud a zmizel ve vlnách. Záchranáři ho našli o hodinu později.

Marcin v Polsku nechal svoji ženu a tři děti. Do Holandska přijel pracovat jako sezónní pracovník. „Chtěl pouze finančně zabezpečit svoji rodinu,“ řekla Martina Janaszová, Polka, která žije v Holandsku a která pro rodinu rozběhla veřejnou sbírku.

Holandská veřejnost se opravdu spojila a projevila vlnu solidarity. Rodině polského hrdiny lidé vybrali přes 4 milióny korun. Sbírka už sice skončila, ale lidé posílají peníze dále. Je tak pravděpodobné, že částka, kterou rodina obdrží, bude ještě mnohem vyšší.

Sbírka: Go Fund Me

Zdroj: DutchNews.nl.

Předchozí článekLékaři ho nechtěli pustit. Syn lezl na okno nemocnice, aby mohl být se svojí maminkou, byl s ní do posledních chvil
Další článekJeho hluchý a slepý synek nemohl přestat plakat. Potom však zasáhl tatínek

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno