Riley Patterson se narodil 20. června minulého roku v Severním Irsku. Vážil jen 794 gramů. Podle portálu irské televize RTE jeho otec řekl, že Riley byl tak maličký, že přes jeho nožičky dokázal provléci svůj snubní prstýnek.

Rileyho máma, Victoria, se v těhotenství necítila dobře. „ Můj krevní tlak neustále stoupal a vyvinula se u mě preeklampsie (porucha, která se vyskytuje jen v těhotenství a to v podobě zvýšení krevního tlaku a vysoké hladiny bílkovin v moči). Každou chvilku jsem byla v nemocnici,“ začala Victorie své vyprávění.

Ve 28 týdnů byla celá nemocnice Royal Belfast na nohou, připravovali se na urgentní operaci. „Řekli mi, že to nevypadá dobře a že je hlavní prioritou zachránit můj život. Takže jsem si byla jistá, že o dítě přijdu,“ uvedla Victorie. Po operaci jí lékaři řekli, že dítě dýchá. Mohla si ho na 30 vteřin podržet, pak byl maličký převezen na jednotku intenzivní péče.

Malý bojovník

Riley se za svůj krátký život musel poprat s velkými zdravotními problémy. Narodil se s metabolickým onemocněním, chronickým onemocněním plic a poškozeným srdcem. Dokonce se u něj dvakrát rozvinula nekrotizující enterokolitida. Jde o vážnou nemoc, která se objevuje u předčasně narozených dětí a způsobuje jim problémy s trávicí soustavou.

V prvním měsíci měli rodiče o Reilyho život obrovský strach. Každý den se snažili užít si svého syna tak, jak by ten den byl poslední. Reily ale ukázal během prvních měsíců neuvěřitelnou sílu. Když měl 4 měsíce, absolvoval první operaci srdce. Reily během operace přestal dýchat. „V jedné chvilce přestal dýchat a sestry ho museli resuscitovat – to bylo strašné a byla to jedna z mých nejhorších chvil v životě,“ řekla Victoria.

Reily však tvrdě bojoval. Po šesti měsících v nemocnici ho pustili domů k rodině. „Stala se z nás konečně malá rodina,“ pokračuje Victoria.

Foto: Reprofoto: Caters News

V březnu malý bojovník podstoupil další operaci srdce, která dopadla dobře. V červnu oslavil své první narozeniny. Celá rodina slavila. „Připravili jsme pro něj soukromou oslavu. Bylo to skvělé, daří se mu dobře.“ řekla maminka.

Riley dne váží 7 kilogramů a každý den se má lépe. Potravu ještě stále přijímá přes trubičku.

Foto: Reprofoto: Caters News

Victoria je nesmírně vděčná za každou pomoc. Svůj vděk vyjádřila také organizaci Tiny Life, která se věnuje předčasně narozeným dětem v prvním roce života.

„Jsme požehnaní. Je to náš velký hrdina a bojovník. Nikdy se nevzdal.“

Foto: Reprofoto: Caters News

Už jste četli?

Zdroj: The Epoch Times.

Předchozí článekBarista neobsloužil ženu bez roušky, ta mu za to vynadala. Teď dostal milionové spropitné
Další článekNetflix přesune 100 milionů do bank podporujících černošské komunity

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno