Varšavský kněz v období Velikonoc nabízí věřícím zpověď z okénka jejich auta na parkovišti před kostelem, kde působí. Lidé k němu jezdí autem.

Že to zní zvláštně?

Kněz Mateusz Kielarski podle agentury Reuters sedává na parkovišti na židli s rouškou na obličeji a poslouchá své farníky, kteří se k němu vyklánějí z okének auta. „V této mimořádné době mohou z bezpečí auta pečovat o svoji duši a zároveň se chránit před nákazou,“ řekl Kielarski.

Oslavy Velikonoc letos poznamenají přísná opatření zavedená ve snaze zabránit šíření koronaviru. Zakázané jsou velké sešlosti. Kostely v tomto roce bývají plné věřících, o letošních Velikonocích se jich na bohoslužbě může sejít nejvíce pět. Tradiční svěcení pokrmů pro Boží hod velikonoční, kvůli kterému se před kostely tvoří dlouhé fronty lidí s košíčky s jídlem v rukou, se tentokrát v této podobě nekoná.

I když se zpověď na parkovišti odehrává na veřejnosti, jde podle Kielarského stále o intimní věc.

Třiadvacetiletý Szymon z Varšavy podle Reuters tuto možnost vítá. „Možná to působí trochu jako drive-in u McDonalda, ale na to jsem rozhodně při zpovědi nemyslel,“ ujišťuje tento mladý katolík. „To, co je důležité, je ten okamžik, a ne to, zda se to odehrává v nějakém krásném kostele, v přírodě nebo v autě,“ vysvětlil.

Čtěte také:

Zdroj, foto: Reuters.

Předchozí článekCafé Therapy museli kvůli pandemii zavřít. Teď vaří pro lidi bez domova.
Další článekVeterinář z Faerských ostrovů je doma hrdinou, svoji zemi zřejmě uchránil před koronavirem.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno