Malá IT společnost v indickém městě Indore přišla s neobvyklým způsobem, jak své zaměstnance motivovat k udržení zdravé rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Vytvořila software, který jim připomene, kdy končí směna, píše o tom server Independent. Na konci každého pracovního dne zaměstnancům na monitorech vyskočí okno s upozorněním, že je čas jít domů.

„Vaše směna skončila. Kancelářský systém se vypne za 10 minut. Prosím, běžte domů!“ Tak zní upomínka, která nutí zaměstnance indické technologické společnosti SoftGrid Computers odejít včas z práce. „Myšlenkou je poskytnout zaměstnancům dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, aby mohli trávit čas se svými rodinami a blízkými,“ řekl agentuře Reuters generální ředitel partnerské společnosti ANI Ajay Golani.

Vyskakovací okno nedávno vyvolalo rozruch také na sociálních sítích. Zaměstnankyně společnosti Tanvi Khandelwal na LinkedInu sdílela obrázek varování, které se jí objevilo na pracovní ploše. Příspěvek od té doby získal téměř 400 000 lajků. „Už žádné volání a e-maily mimo pracovní dobu! Není to fantastické?“ komentuje fotografii Khandelwal na svém účtu.

Firma s opatřením přichází v době, kdy se i výzkumníci z celého světa více zaměřují na negativní vliv dlouhé pracovní doby na zdraví a vztahy zaměstnanců. Světová zdravotnická organizace například v roce 2021 varovala, že práce 55 a více hodin týdně může vést k o 35 % vyššímu riziku mrtvice a o 17 % vyššímu riziku úmrtí na srdeční choroby.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekDva týraní sloni zachránění z mexického cirkusu konečně našli lásku
Další článekMuž se po transplantaci krevních buněk vyléčil z HIV. Je pátým člověkem, u kterého léčba zafungovala

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno