Francouz Nathan Paulin v úterý přešel na dva centimetry širokém slacklinu 2,2 kilometru dlouhou vzdálenost a pokořil tím světový rekord. Lano měl natažené mezi jeřábem a Horou sv. Michaela ve Francii.

Osmadvacetiletému Paulinovi trval přechod na laně, který absolvoval naboso, dvě hodiny. Když překonal značku, která signalizovala světový rekord, z bezpečnostních důvodů ze slacklinu záměrně seskočil.

Cesta, která měřila 2,2 kilometru, započala na jeřábu ve výšce zhruba 100 metrů. Paulin byl zajištěný bezpečnostním lanem.

Na druhé straně byl dva centimetry široký slackline upevněn na Hoře sv. Michaela, což je 80 metrů vysoký přílivový ostrov, na němž se nachází klášterní kostel. Místo je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nevýznamnějším atrakcím současné západní Francie.

„Jsem velmi šťastný. Je to vtipné, protože v určitých částech to bylo mnohem obtížnější, než jsem čekal. Jiné úseky byly naopak jednoduché, byl to takový mix. Byl to velmi intenzivní zážitek, během dvou hodin jsem pociťoval mnoho emocí,“ svěřil se Francouzské tiskové agentuře Paulin, který už vyhlíží další cíle.

Mým snem je přejít po laně mezi Eiffelovou věží a mrakodrapem Tour Maine-Montparnasse v Paříži. Doufám, že to dokážu, jde o 2,7 kilometru dlouhý úsek,“ sdělil Francouz.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekBritka zavřela firmu, aby mohla veškerý čas trávit se svým umírajícím psem
Další článekOchránci obnovují v Bílých Karpatech a Beskydech kvůli hmyzu lesy a pastviny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno