Frajer, jedním slovem pašák! Dan Price je známé jméno, na Nadhledu jsme o něm také psali.

Před pěti lety se totiž rozhodl výrazně zvýšit plat svým 120 zaměstnancům, ten svůj přitom snížil na minimum. Chtěl změnit emoční pohodu na pracovišti. Zaměstnanci byli nesmírně vděční, protože si mohli dovolit založit rodiny a splatit své dluhy. Štěstí v osobním životě se projevilo i na pracovišti. Všem zaměstnancům ve firmě zvýšil mzdu na 70 tisíc dolarů ročně. Počet nových zaměstnanců se mu zdvojnásobil a několikanásobně se mu zvýšily tržby.

Nádherné gesto!

 A to není zdaleka všechno. Před pár dny na své sociální síti oznámil, že nebude brát žádný plat. Nechce totiž v koronavirové době propustit ani jednoho zaměstnance. „Před pěti roky jsem snížil svůj plat tak, abych mohl adekvátně zaplatit všechny své zaměstnance. To už momentálně nestačí. Proto nebudu brát žádný plat. Nechci v době krize propustit ani jednoho zaměstnance a přivést ho tak do velkých nepříjemností. Není to mnoho, ale je to nejvíc, co mohu momentálně udělat,“ píše Dan Price.

Inspiruje

Dan se podělil také o další skvělou novinkou. Platu se rozhodla vzdát i provozní ředitelka Tammi Kroll. Ta byla nejlepší placenou osobou ve firmě. Plat ve výši 275 tisíc dolarů ročně se rozdělí mezi zaměstnance.

Čtěte také:

Úvodní foto:inc.com

Předchozí článekManželé Švajdovi jsou rok na cestách. Jak je možné, že se ještě nezabili?
Další článekKonec znečištěného a zaplaveného území ve městě. Architekti ho promění v rozkvetlý park.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno