Taky se Vám stalo, že na Vás naběhli nepříjemní prodejci suvenýrů a nechtěli Vás pustit? Tak přesně tohle v Římě končí. Hlavní město Itálie jde do boje se stánkaři. V lednu zmizeli u populárních památek prodejci suvenýrů. Zakázány jsou i vozíčky s jídlem.

 Foto: Shutterstock

Důvodem je ochrana kulturního dědictví Říma a zvýšení bezpečnosti okolo nejnavštěvovanějších památek. Zákaz platí u Kolosea, Fontány di Trévi, Španělských schodů, Pantheonu a do nařízení spadá i Circus Maximus.

Magnetky, selfie tyče, hrníčky, klíčenky a oblečení. To můžete koupit snad u všech populárních památek na světě. „Po léta byly památky v Římě zahlceny prodavači nápojů, panini a laciných cetek. A to už nebudeme tolerovat,“ uvedla starostka Virginia Raggiová.

Zrušeno tak zatím bylo celkem sedmnáct stánků. Podle Raggiové mnohé stánky se suvenýry a rychlým občerstvením “ničily obraz Říma.“ Navíc někteří prodejci suvenýrů pořádali doslova hony na turisty.

Z turistů je zboží, města je musí odmítat. Přednost mají životy místních, říká expert.

 Zákaz stánků je dalším z kroků, jak zlepšit veřejný prostor jednoho z nejnavštěvovanějších měst světa. Loni v létě vedení Říma zakázalo sezení na Španělských schodech, koupání v místních fontánách nebo chození po ulicích bez trička. Zakázán byl také nelegální prodej lístků před turistickými památkami. 

Hlavní město Itálie každým rokem navštíví více než deset milionů turistů. 

Zdroj:Aktuálně. Úvodní foto:Pexels.

Předchozí článekOtec chtěl odstřihnout syna od věčného čučení do mobilu.Vzal ho na cestu po Mongolsku.
Další článekDalší italské městečko nabízí domy za 25 korun. Tentokrát bez přísných podmínek.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno