Malé mimčo emu je tak roztomilé, že by si ho nejspíš vzal domů každý z nás, Přesto se mu stalo, že ho rodiče odmítli přijmout. Naštěstí pro něj se ho ujalo šest netradičních opatrovníků: malých kůzlátek.

Taz je malé ptáče emu, kterému je pouhých pár dní. Jeho rodiče ho nepřijali, protože se vyklubalo v inkubátoru, místo toho, aby vejce vyseděl jeho otec.

Naštěstí v útulku v anglickém městečku Devizes ve Wiltshiru se našlo dost zájemců, kteří se o něj postarali. Do party ho vzala šestice jen o pár dní starších kůzlat.

Tazovi noví kamarádi Alfred, Mickey, Giddy, Eddie, Marigold a Ayah si s ním celé dny hrají bez ohledu na rozdíl velikostí, který mezi nimi a Tazem panuje. Dovolují mu všechno zkoumat a motat se jim pod nohama a mezi kopýtky.

„Je to tak roztomilé vidět je, jak si spolu hrají,“ říká Chris Franklin, který spolu se svou ženou Ellie útulek jménem Caenhill Countryside Centre v Devizes vede.

V útulku chovají přes 300 zvířat. Přátelství mezi kůzlaty a emu ho tak nepřekvapilo. „Emu jsou hraví a kozy také. Jen ať spolu dovádí. Až Taz dospěje, bude schopen běhat rychlostí až 50 kilometrů v hodině,“ uzavírá Chris.


Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekZnojemští skauti ušili tisíce ochranných plášťů. Zapojili příbuzné, známé i vězně
Další článekV projektu Sázíme budoucnost lidé vysadili přes milion stromů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno