Manželé Edith a Sebastien si všimli, že jejich dcera Mia má problémy se zrakem. Když jí byly tři roky, lékaři jí diagnostikovali vzácné genetické onemocnění retinitis pigmentosa, které způsobuje postupnou ztrátu nebo zhoršení zraku. Později manželé zjistili, že stejný problém se zrakem mají i jejich synové Colin a Laurent. Lékaři rodičům doporučili, aby se svým dětem pokusili vytvořit vizuální vzpomínky. Místo memorování obrázků se ale rodina rozhodla pro cestu kolem světa.

Říkala jsem si, že přece nebudu svým dětem ukazovat obrázky slonů v knížkách, místo toho se pojedeme na slony podívat,“ říká matka tří dětí Edith Lemay. Po letech odkladů kvůli pandemii koronaviru rodina odcestovala z Montrealu v březnu letošního roku. Zpátky do Kanady se chce vrátit příští rok. Jak ale říká Edith: „Nemáme plán, kam přesně chceme jet. Řešíme to až po cestě, maximálně měsíc dopředu,“ popisuje pro CNN cestu Edith.

Místo přesného itineráře si rodina sepsala seznam zážitků. Dvanáctiletá Mia si chce například vyzkoušet jízdu na koni, pětiletý Laurent zase pití džusu na velbloudovi. Rodina začala cestu v Namibii, kde mohli děti spatřit slony, zebry nebo žirafy. Z Namibie se přesunuli do Zambie a poté do Tanzanie, Turecka, Mongolska a Indonésie.

Rodina svoji cestu dokumentuje na Facebooku a Instagramu.

Edith Lemay with husband Sébastian Pelletier and their children Mia, Leo, Colin and Laurent in Ölüdeniz, Turkey.
Foto: Edith Lemay, CNN.
06 family world trip before children go blind turkey
Foto: Edith Lemay, CNN.
02 family world trip before children go blind mongolia
Foto: Edith Lemay, CNN.
10 family world trip before children go blind turkey
Foto: Edith Lemay, CNN.
01 family world trip before children go blind mongolia
Foto: Edith Lemay, CNN.

Čtěte také:

Zdroj: CNN, Wave News.

Předchozí článekPražská zoologická zahrada přivítala gorilí samici Duni, dceru slavné Moji
Další článekV Krkonoších obnovují mokřady a zpomalují odtok vody z krajiny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno