Rodina z Filipín si nemohla dovolit koupit plesové šaty pro svou dceru. Bratr mladé slečny se tak na chvíli stal švadlenoku, ušil své sestře ty nejkrásnější šaty jako z pohádky, a udělal z ní tak královnu plesu.

Když Maverick Francisco Oyao viděl svou sestru nešťastnou, rozhodl se s tím něco udělat. Okamžitě si vytvořil návrh šatů, které pro svou sestru vlastnoručně ušije. Model byl inspirován motýlem.

Foto: | Maverick Francisco Oyao

Každý den, když se Maverick vrátil domů ze školy, sedl k šití a hodiny pracoval, aby své sestře dokázal splnit její sen. Sháněl látky, květinové dekorace i saténové stuhy a po nocích vše ladil. ,,Někdy jsem byl strašně unavený, mám svou sestru ale opravdu rád a nesnesu její smutnou tvář. To bylo pro mě hnací motor,“ vypráví Maverick.

Maverick pro svou sestru udělal dokonce ručně malovaný živůtek. Tvrdá práce se vyplatila, dívka byla královnou plesu. Mladý umělec sklidil nejeden obdiv, proto plánuje natočit video, kde ukáže, jak takové šaty ušít, aby si je mohli vytvořit i všichni ostatní, kteří nemají na zakoupení nebo vypůjčení.

Foto: | Maverick Francisco Oyao
Foto: | Maverick Francisco Oyao
Foto: | Maverick Francisco Oyao

Čtěte také:

Zdroj: Blesk.

Předchozí článekZ kůže invazivních ryb vznikají opasky a peněženky, firma tak chrání korály
Další článekKanada zakáže výrobu a dovoz plastových tašek a nádobí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno