Zdravotníci se postavili svým krajanům. V minulých dnech ve Spojených Státech propukly protesty proti karanténě, kterou místní úřady vyhlašují kvůli pandemii covid-19. Lidé podle agentury Reuters nesouhlasí s omezením pohybu na veřejnosti a uzavíráním obchodů a podniků. Podle průzkumu televize NBC se ale většina Američanů předčasného uvolnění karantény bojí. „Ti lidé milují svou zemi,“ řekl však v neděli na adresu protestujících prezident Donald Trump. „Chtějí prostě zpátky do práce,“ dodal.

Největší protesty byly v Coloradu, Tennessee, Oregonu, Illinois, Kalifornii a ve Washingtonu. V Denveru se před radnicí shromáždily stovky lidí. V dritvé většině lidé neměli roušky a stáli těsně u sebe. Po cestě městem se jim do cesty postavilo několik odvážných zdravotníků.

Ti se s protestujícími nehádali, jen potichu stáli a bránili autům v cestě. Někteří na své adresy slyšeli nadávky a výčitky.

Jeden ze zdravotníků, který v tichosti stál v cestě protestujícím, byl mladý Američan s asijskými kořeny. Právě ten od protestující Američanky schytal nadávky, „aby se vrátil zpátky do Číny.“ Přitom mladý lékař denně pomáhá a zachraňuje životy běžným Američanům, jako byla paní, která na něj z auta pokřikovala rasistické poznámky.

Protestující Američané trvají na tom, že přetrvávající opatření, budou mít na ekonomiku takový dopad, že by vláda měla risknout předčasné uvolnění karantény. Odvážní zdravotníci si ale myslí něco jiného. A setkali se na sociálních sítích s obrovskou podporou. Pro další Američany jsou to hrdinové.

View this post on Instagram

#HealthCareWorkers #Versus #AntiLockdownProtestors

A post shared by Gingerbread (@ioncareiswear) on

Spojené státy mají v současnosti nejvíce potvrzených případů nákazy novým koronavirem na světě. Aktuálně je to přes 760 tisíc případů nákazy a 40 tisíc úmrtí.

Čtěte také:

Zdroj: Twitter/Reuters

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno