Po více než čtyřiceti letech byl do Austrálie dopraven exemplář želvy sloní. Je jím jedenadvacetiletá samice Estrella. Samice se má stát novu družkou sedmdesátiletého samce Huga. Ošetřovatelé doufají, že se želvy spáří, a pomohou tak zachránit tento vysoce ohrožený druh.

Ve středu v noci místního času dosedla na letiště v Sydney vzácná zásilka z Německa určená pro zoologický plazí park Australian Reptile Park severně od Sydney.

Jedenadvacetiletá Estrella měla dorazit do Austrálie už před dvěma roky, složitou přepravu však překazila pandemie covidu-19. „Dva roky příprav a teď se to konečně stalo. Tohle je jeden z nejlepších okamžiků mé kariéry ošetřovatele i jeden z nejlepších okamžiků v celém mém životě,“ neskrýval dojetí ošetřovatel Daniel Rumsey.

Estrella nyní bude muset strávit tři měsíce v karanténě a následně bude představena Hugovi. Ošetřovatelé doufají, že věkový rozdíl kolem padesáti let nebude hrát roli a obě želvy se rychle sblíží. „Tyhle zvířata se dožívají až 180 let, takže doufáme, že si padnou do oka a budou spolu po velice dlouhou dobu,“ uvedl další z ošetřovatelů, Jake Meeney.

Hugo pobývá v australské zoo od roku 1963. „Hugo žil celý svůj život sám nebo s naším druhým samcem. Ti dva ale spolu příliš dobře nevycházejí,“ sdělil Meeney pro server Nine News.

Populace želv sloních, které jsou endemitním druhem žijícím na Galapágách, je velmi zranitelná. Odhaduje se, že na světě existuje stále okolo 12 tisíc těchto zvířat, u některých poddruhů však jde jen o desítky jedinců.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekVysmáli se všem předsudkům a září štěstím. Manželé od sebe dělí 57 centimetrů
Další článekKonec prázdným dětským bříškům. V tomto státě budou mít školáci snídaně i obědy zadarmo

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno