Když jí bylo 58 let, zavřeli dívčí školu, ve které učila. Z počátečního smutku se dnes osmdesátiletá seniorka Pamela Catcheside dostala díky své vášni pro houby. Ta jí zabírá pět dní v týdnu. Deníku The Guardian se svěřila, že i dnes občas pracuje do noci.

Ne vždy se ale houbami zabývala tak intenzivně jako v posledních dvaceti letech. Od roku 1962 učila v Londýně, poté přešla na školu v Birminghamu. Po narození dětí se přestěhovala do Austrálie, kde začala vyučovat na škole Woodlands v Adelaide. Zde zůstala až do roku 1999, pak odešla do důchodu. To ale rozhodně neznamenalo konec jejího pracovního života. Ještě v době, kdy studovala, našla Pamela zalíbení pro mykologii.

Během dlouhé učitelské kariéry své vědomosti o houbách rozvíjela. Nejprve pracovala na projektu Fungimap, jehož cílem bylo mapovat australské houby a vzdělávat lidi, kteří se o ně zajímají. Poté se Pamela stala výzkumným pracovníkem v instituci State Herbarium. Za dobu, co zde pracuje, vytvořila téměř 5 000 herbářů, našla 20 nových druhů hub, 3 z nich dopodrobna popsala, a dokonce objevila zcela nový mykologický rod.

Její životní rada zní takto: „Zjistěte, co vás baví, a najděte lidi, kteří to mají stejně. Nenechte se odradit. Pamatujte, že v osmapadesáti letech před sebou máte ještě dost dlouhou cestu, kterou je třeba využít a strávit roky stárnutí tím, co vás nejvíce baví.“

Předchozí článekV roce 2020 nebyla vyhlášena ani jednou smogová situace
Další článekKoronaviru navzdory. Muž z Barcelony objel za necelý rok na kole téměř celou Evropu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno