Dorothy Hoffnerová si seskok s padákem zkusila poprvé ve svých sto letech a před nedávnem si tento kousek zopakovala. K letadlu sice musela dojít s pomocí chodítka, ale na rozdíl od prvního seskoku se nyní nenechala z letadla vynést, ale trvala na tom, že to zvládne sama.

Společně s certifikovaným instruktorem Derekem Baxterem po opuštění letounu nejprve ve výšce 4100 metrů provedli ve vzduchu kotoul, načež se volným pádem blížili k zemi. Celý seskok trval kolem sedmi minut a paní Hoffnerová bravurně zvládla i přistání na travnaté ploše.

The dive lasted seven minutes, including her parachute’s slow descent to the ground.
Photograph: Brian Cassella/AP

Její přátelé, kteří k ní ihned přispěchali s chodítkem, se jí hned ptali, jaké to je být zpátky na zemi. „Báječné. Ale ještě lepší to bylo tam nahoře. Celé to bylo skvělé,“ citoval nebývale akční seniorku server The Guardian.

Žena hned také začala vyprávět, do čeho se pustí příště: „Ještě jsem nikdy neletěla horkovzdušným balonem,“ odhalila své plány.

Parašutistický klub z amerického města Ottawa, jež leží ve státě Illinois přibližně 140 kilometrů na jihozápad od Chicaga, se nyní snaží, aby byla Dorothy Hoffnerová oficiálně prohlášena za nejstarší parašutistku na světě. Tento rekord zatím drží Švédka Linnéa Ingegärd Larssonová, která loni na padáku seskočila ve 103 letech.

Hoffner waves to the crowd with Daniel Wilsey and friend Joe Conant.
Photograph: Brian Cassella/AP

Ať už paní Dorothy rekordní zápis získá, nebo ne, půjde ale spíše o seskok v nejvyšším věku, než že by mohla být považována za opravdovou parašutistku. Něco jiného je to v případě jiné Američanky Kim Knorové, která se parašutismu věnuje již od roku 1959. Ta nedávno ve svých 84 letech dosáhla hranice 580 seskoků, přičemž to chce dotáhnout až na rovnou tisícovku.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky, Michael Mlynář.

Předchozí článekV lesích Vysočiny podle lesníků letos škodil kůrovec méně než minulé roky
Další článekVědci našli v Podyjí rostlinu, kterou tam naposledy popsali před 100 lety

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno