Děvčátka Asel a Kamila se narodila 12 let po sobě, obě dívky poutají pozornost všude, kam přijdou. Sestry Kalaganovovy mají perleťovou pokožku a bílé vlasy. Rodiče přitom mají tmavou pleť a černé vlasy.

Když se narodila moje nejstarší dcerka, genetika u nás nebyla na takové úrovni, jako je dneska,“ říká maminka Sarkatova a dodává. „Lékaři byli v šoku. Mysleli si, že je Ruska.“

Rodiče se časem dozvěděli, že její děvčátka mají albinismus. Dnes je Asel úspěšnou modelkou. „Na začátku byli lidé mým vzhledem šokovaní a překvapení. Nevěděla jsem, co se sebou. Nevěděla jsem, jak mám žít,“ říká Asel. Matka se rozhodla, že se podívá do minulosti a právě tam zjistila, že albíni už v jejich rodě byli dříve. Jen o tom rodina nevěděla.

View this post on Instagram

😍😘

A post shared by Сестры альбиносы из Актау🌺 (@assel_kamila) on

Albíni se od ostatních dětí zase tolik neliší. Mají jen jinou kůži, vlasy a barvu očí,“ vysvětluje maminka a dodává, že Asel byla na začátku nešťastná. „Bylo to těžké, všichni děti na ni zíraly. Některé jí i nadávali a posmívali se jí. Teď je Asel mladá sebevědomá dáma a nic jí neomezuje.“  

Kromě dětí se musela Asel vypořádat i se školou. „Když byla mladší, chodila do speciální školy pro hendikepované. Teď už chodí do normální školy a studuje perfektně,“ vypráví dál pyšná maminka.

Asel si uvědomuje, že své tělo si musí pečlivě chránit. „Když jdu ven, pečlivě se natřu opalovacím krémem. Nechodím zbytečně odhalená. Chráním si tak svoji vzácnou pleť,“ vysvětluje Asel.

 Foto: Instagram/assel_kamila

Do rodiny časem přibyl ještě bratříček. Ten po svých sestřičkách nezdědil nic, podobá se rodičům. „Je tmavé pleti, podobá se tatínkovi,“ říká matka.

„Je na své sestřičky pyšný. Říká o nich, že jsou jedinečné. Myslíme si to všichni.“

 Foto: Instagram/assel_kamila
 Foto: Instagram/assel_kamila

Už jste četli?

Předchozí článekUmělec vytvořil album ze zpěvu ohrožených ptáků. „Cílem bylo zdůraznit krásu, kterou ztrácíme.“
Další článekTasmánský čert se po 3000 letech vrací na australské pevniny, ochránci doufají v nárůst populace

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno