Na pobřeží Floridy došlo podle vědců k neobvyklému shledání dvou zvířecích druhů. Záběry z dronu zachytily zhruba 170 ohrožených kapustňáků vyhřívajících se na mělčině poblíž amerického města St. Petersburg spolu s hejnem delfínů. Neobvyklá událost je k vidění na videu, které natočila společnost pořádající outdoorové aktivity See Through Canoe.

Video je pozoruhodné proto, že zachycuje oba zvířecí druhy v takovém počtu. Podle vědců spolu kapustňáci a delfíni zpravidla vůbec nepřijdou do styku i kvůli tomu, že populace kapustňáků je každým rokem menší. Komise pro ochranu ryb a divoké přírody ve vodě pro deník Guardian uvádí, že jejich současný počet se pohybuje kolem 7500 jedinců, což je zhruba o 1200 méně než před deseti lety. Kapustňáci každoročně umírají po střetech s mořskými plavidly nebo na nakažlivá onemocnění.

„Delfíni a kapustňáci moc často neinteragují, protože kapustňáci tráví svůj čas v čistší vodě než tam, kde byste mohli hledat delfíny,“ dodává Mike Heithaus, profesor biologie a děkan Florida International University College of Arts, Sciences and Education. Zároveň upozorňuje na to, že pokud by populace kapustňáků nebyly ohroženy, videa z jejich setkávání s delfíny bychom nepovažovali za tak vzácná.

„Pokud se nám podaří znovu vybudovat čistý prostor pro populace kapustňáků, uvidíme tohle častěji. Podobné záběry jsou pohledem na možnosti, které by nastaly, kdybychom tvrdě pracovali na tom, aby oceány byly tak čisté jako dříve. Musíme na tom tvrdě pracovat,“ uzavírá vědec optimisticky.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekJedenáctiletá talentovaná klavíristka si jako první Češka svého věku zahraje v Carnegie Hall
Další článekDobrovolníci opět vyčistí řeku Sázavu a její břehy

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno