Láska prostě nezná hranice a tento příběh Vám to potvrdí.

Zdá se to jako příběh vystřihnutý z romantického bijáku. Jenže tenhle je skutečný. V roce 2006 seděla 41 letá spisovatelka na jedné lavičce v Amsterdamu, když si k ní přisedl neznámý muž. Vic Kocula se odvážil a osamocenou Emmy Abrahams oslovil. Ona okamžitě pochopila, že je to muž bez domova. „Hned jsem věděla, že je to bezdomovec. Byl velmi špinavý a jeho vlasy byly dlouhé a neupravené,“ vzpomínala na první setkání s manželem Emmy. „Začali jsme si povídat a já jsem si všimla, že má ty nejkrásnější hnědé oči, které jsem viděla. A hned mě také rozesmál,“ dodala Emmy.

Oba cítili, že se musí znovu vidět a tak si domluvili další setkání. O pár dní později se znovu viděli na stejném místě. Vic Kocula je z Ameriky a na ulici skončil, když cestoval po Evropě. „Udělal jsem chybu, utratil jsem své peníze dřív, než jsem čekal. Nestihl jsem všechno, co jsem chtěl a tak jsem si řekl, že to zvládnu i bez nich. Jenže jsem se spletl a udělal spoustu dalších chyb,“ řekl Vic. Nakonec situaci nezvládl a propadl alkoholu, jak už to tak bývá. Když se vzpamatoval, bylo pozdě. Byl z něj alkoholik bez domova.

Každý si zaslouží druhou šanci a tu Vic dostal. Emmy ho nesoudila a na druhé setkání nakonec opravdu přišla. Spisovatelka se ale později musela vrátit do Vídně, kde žila. Nevěděla, jestli ho ještě někdy uvidí, neměla ho, jak kontaktovat. Dala mu proto alespoň své číslo. Vic se rozhodl, že svůj život chce změnit. Cítil, že se na něj usmálo štěstí, protože potkal Emmy. Podařilo se mu našetřit na vlak do Vídně.

„Nemohla jsem na něj přestat myslet. O tři týdny později mi v pondělí ráno volalo neznámé číslo. Byl to Vic, který mě přijel navštívit do Vídně. Od té doby jsme spolu,“ prozradila Emmy.

Vic svoji proměnu dotáhl téměř k dokonalosti. Našel si práci jako strojní inženýr. A to i díky Emmy, která ho povzbudila, aby si dokončil své vzdělání.

Pár se dokonce vzal a dnes spolu mají dvojčátka. Spisovatelka o svém krásném a skutečném příběhu napsala knížku s názvem „Jak jsem se zamilovala do muže, který žije na ulici.“ Emmy a Vic jsou spolu už 14 let.

Čtěte také:

Předchozí článekMedaile! Ester Ledecká řádila v Garmisch-Partenkirchenu.
Další článekAutistický chlapec se první školní den rozplakal. Pomohly děti a jejich fotka dojímá svět.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno