Cirkusový medvěd Napa byl sedm let zavřený v kleci. Díky nařízení o cirkusech, se chlupáč dostal na svobodu. Největší překvápko byl sníh.

Foto: Facebook/Arosa Bärenland

Napa převezli do nové rezervace pro medvědy Arosa Bärenland ve Švýcarských Alpách, kde se stal prvním rezidentem. Relokaci pro méďu zajistila mezinárodní skupina Four Paws.

Rezervace pro medvědy.

Rezervace se rozkládá na třech hektarech lesa a chlupáč má hodně možností, jak se vyblbnout. Rezrvace je vhodná pro život až pěti medvědů, nachází se v ní velké množství lesů a jezer. „Geografická poloha, nadmořská výška, reliéf a vegetace rezervace má prostředí, které je velmi blízké přirozenému prostředí těchto zvířat,“uvedla pro portál Homesluxury mluvčí skupiny Four Paws Jeta Lepaja.

V novém prostředí, které je na míle vzdálené od klece, zažívá zachráněný Napa stále nová dobrodružství. Největší překvápko přišlo teď v zimě, SNÍH.

Zpočátku mírně dezorientovaný medvěd nevěděl, co se kolem něj děje. Stačilo pár minut a Napa si začal zimní radovánky užívat ve velkém. To ostatně uvidíte sami ve videu.

Napa and the snow

Napa🐻 had a blast and enjoyed the first snow❄️ at Arosa Bear Sanctuary (Arosa Bärenland), his amazing forever home last week! We could watch this video over and over again… 💙

Zveřejnil(a) FOUR PAWS International dne Pátek 12. října 2018
Zdroj: FOUR PAWS International


Téma cirkusů je v poslední době ožehavým tématem. Koncem loňského roku zpřísnilo pravidla Slovensko. Nově v nich nesmějí vystupovat šelmy – sloni, tygři nebo primáti. Protože Slovensko žádné domácí cirkusy nemá, dotkne se opatření těch, které přijíždějí ze zahraničí.

Zákazy vystupování zvířat v cirkusech platí v různé míře zhruba v 50 státech. Zákaz pro všechna zvířata nebo pro všechna divoká zvířata zavedlo přes dvacet zemí, mezi nimiž jsou například Bosna, Estonsko, Chorvatsko, Itálie, Nizozemsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko nebo Slovinsko.

V Česku je drezura od roku 2004 zakázána u primátů, ploutvonožců, nosorožců, hrochů či žiraf.

Jste pro, aby i v Česku platil zákaz vystupování všech zvířat v cirkusech?

Úvodní foto:Facebook/Arosa Bärenland

Předchozí článekČeská vesnička nestaví nové budovy. Místo toho své okolí zalesňuje.
Další článekJedna velryba pohltí více uhlíku… než tisíc stromů. Pomáhají tak v boji proti klimatickým změnám.

1 komentář

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno