Američanka Julia Hawkinsová zjevně našla lék proti stárnutí. Stala se totiž první atletkou, která ve 105 letech uběhla trať o délce sto metrů za jednu minutu, dvě vteřiny a devadesát pět setin. Ve formě se udržuje pravidelným tréninkem a ráda by v budoucnu nový světový rekord pro svou věkovou kategorii ještě překonala.

Julia Hawkinsová má mezi svými nejbližšími přezdívku Hurikán. Není divu, když ve svých 105 letech zaběhla sto metrů v čase jedna minuta, dvě vteřiny a devadesát pět setin. Zúčastnila se soutěže Louisiana Senior Games, ve které závodí lidé v důchodovém věku, a připsala si tak nový světový rekord. Informoval o tom zpravodajský web časopisu People.

,,Bylo úžasné vidět, jak mě tolik mých příbuzných a přátel podporuje. Původně jsem ale trať chtěla zvládnout v čase pod jednu minutu,“ přiznala vitální Američanka. Když se pak Hawkinsové reportér televizní stanice CBS News zeptal, jestli si stovku bude chtít zaběhnout ještě jednou, aby zkusila nastavenou laťku překonat, bez váhání mu odpověděla, že ano.

Foto: mentalfloss.

Není to přitom poprvé, co se seniorka díky své houževnatosti stala mediální senzací. Když totiž bývalé učitelce z města Baton Rouge v americké Louisianě bylo 101, zaběhla sto metrů za čtyřicet sekund a dvanáct setin. Ve formě se udržuje tím, že si každý den zaběhne alespoň kilometr.

Hawkinsová se celý život věnovala cyklistice, v 80 letech se v rámci sportovní soutěže National Senior Games začala účastnit závodů na kole a získala hned několik zlatých medailí. Pak si podle svých slov řekla, že už nemá kolem sebe žádné soupeře, kteří by s ní mohli zápolit, a tak se stými narozeninami přesedlala právě na běh.

julia hawkins
Foto: businessinside
Julia Hawkins Senior Games
Photo: Brit Huckabay/NSGA

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.

Předchozí článekByla poslední přeživší z Titanicu. Na stará kolena se o ní postarali Kate Winslet a Leonardo DiCaprio
Další článekMladá dívka vyvinula aplikaci, která zpřístupňuje filmy neslyšícím

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno