Mary Flipová z města Chandler v americké Arizoně letos oslavila 101. narozeniny. Zažila velkou ekonomickou krizi na konci dvacátých let i několik válek a vychovala šest dětí. Při příležitosti jubilea prozradila svůj recept na dlouhověkost, kterým je podle ní pravidelné pití tequily.

Destilát vyráběný z modré agáve si Flipová zamilovala, když se v osmnácti letech odstěhovala do Mexika, kde pracovala na ranči. Během dospívání přišla o matku i sestru, a tak se už v mladém věku musela postavit na vlastní nohy. V Mexiku však brzy potkala svého budoucího manžela, s nímž se následně vrátila zpátky do Spojených států. Píše o tom web LADbible.

Novým domovem se pro Flipovou stalo Chicago, kde se z někdejší pomocné síly na farmě stala uznávaná výtvarnice. ,,Moc ráda kreslím. Vždycky jsem si dovedla představit, jak se věci v průběhu času budou měnit. Díky tomu jsem se je naučila znázornit realisticky, i když mi to zabralo spoustu času. Kromě vychovávání dětí jsem ale stejně neměla nic jiného na práci,“ popsala seniorka.

Zatímco odpovídala na otázky reportérů, kteří jí na její narozeninovou oslavu přišli pogratulovat, dopřávala si sklenici svého oblíbeného piva Guinness. Když kolem ní její příbuzní a přátelé začali v bujaré náladě tancovat, nevyloučila, že se k nim v pozdějších hodinách přidá. ,,Možná budu tancovat na stole,“ mrkla spiklenecky na zvědavé novináře.

Flipová přitom není zdaleka jedinou důchodkyní, která se pomocí alkoholu udržuje v úctyhodné kondici. Podobná metoda se osvědčila také Francouzce Lucile Randonové, která je ve svých 118 letech vůbec nejstarší ženou na světě. Nejlepším lékem proti všem nemocem je podle ní jedna sklenice vína denně.

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.

Předchozí článekLuskounka z Troji dostala jméno Šiška, na dálku jí popřála slavná bioložka
Další článekBývalá biatlonistka Veronika Vítková porodila. Mistryně světa má druhou dceru

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno