Skupina ochránců přírody vrací několik stovek akrů lesa místním kmenům, které byly v minulosti ze svého území vytlačeny evropskými osadníky. Organizace, která sekvojový les v minulosti zakoupila za tři a půl milionu dolarů, doufá, že tímto krokem se podaří zachránit tamní ekosystém a zabránit komerční těžbě dřeva a výstavbě.

Les bude přejmenován na Tc’ih-Léh-Dûñ, což v jazyce kmene Sinkyone znamená místo, kde se prohánějí ryby. Přes pět set akrů půdy je domovem mnohých druhů, žijí zde například zástupci sovy pálené, pstruha obecného, lososa obecného, mřenky mramorované nebo žáby žlutonohé. Jak dále popisují ochránci přírody, z flory tu jsou k nalezení pak prastaré sekvoje, douglasky, tanoaky a strom madrone.

Nezisková organizace Save the Redwoods League zakoupila pozemek za peníze, které darovala společnost Pacific Gas & Electric Company. Ta svou činností v minulosti způsobila několik rozsáhlých požárů v oblasti. Snaží se proto podporovat programy na ochranu životního prostředí a zmírnit škody, které způsobila. Následně organizace les darovala radě InterTribal Sinkyone Wilderness Council, která sdružuje místní kmeny původních obyvatel.

Od partnerství si oba subjekty slibují především zachování místního ekosystému. Při ozdravování a ochraně území se chtějí opřít o kombinaci poznatků z oblasti vědy a zásad péče o původní území. V potaz chtějí brát i výsledky průzkumů zabývajících se přizpůsobení se klimatu a ochraně před požáry.

„Jsme přesvědčeni, že nejlepším způsobem, jak trvale chránit a ozdravit toto území, je prostřednictvím kmenového správcovství,“ řekl Sam Hodder, generální ředitel neziskové organizace. „Máme díky tomu příležitost obnovit rovnováhu v ekosystému a v komunitách s ním spojených a zároveň urychlit tempo a rozsah ochrany ikonických kalifornských sekvojových lesů,“ uvedl podle serveru NPR.

Čtěte také:

Zdroj:Wave News.

Předchozí článekSpolek obnoví na Červeňáku v Pardubicích třešnový sad
Další článekNezisková organizace učí mladé Kostaričany potápění a péči o pobřežní vody

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno