Členové královských rodin se zapojili do pomoci v boji s koronavirem.

Přímo do první linie se vydala 35letá švédská princezna Sofia. Uprostřed krize tvoří zdravotnický personál přední linii v boji s novým koronavirem. Někteří lidé se rozhodli přiložit ruku k dílu a pomoci jim. Dobrovolnicí se stala i švédská princezna Sofia, která prošla třídenním kurzem a začala pracovat jako dobrovolnice v nemocnici Sophiahemmet ve Stockholmu.
 
Princezna Sofia je manželkou prince Carla Filipa, snachou krále Carla XVI. Gustafa a švédské královny Silvie. Jako patronka nemocnice Sophiahemmet se rozhodla podstoupit intenzivní výcvikový program. Po dokončení školení začala pomáhat nemocničním zaměstnancům. Pomáhá s úklidem, dezinfekcí zdravotnického materiálu a také v kuchyni.

Foto: Profimedia

A není jediná.

Harry a Meghan se zapojili do distribuce jídla vážně nemocným v kalifornském Los Angeles, kde nyní pobývají. Pozadu nezůstal ani William s manželkou Kate. Vévoda a vévodkyně z Cambridge se ještě před plošnou karanténou vypravili navštívit operátory tísňové linky.  

A zapojila se také hraběnka z Wessexu Sophie. Pětapadesátiletá členka britské královské rodiny přiložila ruku k dílu v cateringové firmě, kde pomáhala s přípravou jídel pro britské zdravotníky.

Čtěte také:

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno