Za téměř 50 let vychovala stovky dětí se zdravotním postižením. Ty jí teď přišly poděkovat.

Pěstounská péče je řešením pro děti, které z různých důvodů nemohou vyrůstat s vlastní rodinou. Je to řešení i pro páry, které se chtějí postarat o dítě a zároveň ho dokážou vrátit zpátky biologické rodině, pokud je to možné. O péči rozhoduje soud.  

 Foto: Twitter@JohnsonCountyIA

Lidna Herring se v 25 letech rozhodla, že se stane pěstounkou a bude vychovávat děti, které neměly tolik štěstí. Věnovala tomu skoro 50 let a přitom pomohla 600 dětem se zdravotním handicapem. Za její poslání ji dodnes lidé obdivují a město jí dokonce udělilo ocenění za velkorysé činy.

Celé dny se Linda starala o děti a v noci pracovala jako opatrovatelka. Bez ohledu na to, kolik měly děti let, vždycky u ní měly dveře otevřené.

„Miluji každé dítě bez ohledu na to, jestli je mé vlastní. Asi je mám prostě radši, než by je měli pěstouni mít. Musíte být připravení je vrátit biologickým rodičům,“ prozradila Linda, která prý plakala pokaždé, kdy jedno z dětí opustilo její dům.

Obětavá žena vysvětlila, jak přišla na to, že být pěstounkou…je její poslání. Její nejlepší kamarádka začala pomáhat v dětském domově a některým dětem poskytla u sebe domov. „Tehdy jsem si řekla, že chci pomáhat taky,“ dodala Linda pro web Shared.

Některé děti, které se dostaly do její péče, Linda adoptovala. Sama je matkou pěti dětí, další tři přitom ještě adoptovala. „Vážím si, že mě Linda adoptovala. Teprve teď, kdy jsem sám otcem, si to plně uvědomuji a opravdu si toho moc cením,“ řekl Anthony, muž, kterého Linda adoptovala.

Právě u Lindy se naučil to, že rodina nemusí být určena jen biologickými rodiči, ale i tím, koho má doopravdy rád.

Zdroj: Instagram/ majicallynews

V Česku se za posledních 10 let počet pěstounů zvýšil více než dvojnásobně. Zhruba v polovině případů se přitom jedná o pěstouny v příbuzenském vztahu s dítětem. Přibylo i pěstounů na přechodnou dobu.

Přesto stále chybí dlouhodobí pěstouni ochotní přijmout děti s handicapem, poruchami chování nebo sourozenecké skupiny.

Linda to dokázala a inspiruje tím ostatní pěstouny po celém světě.

Zdroj:Dobré noviny. Úvodní foto: Good News Network.

Předchozí článekParta puberťáků svým chováním servírce vyrazila dech. Ještě to není ztracené.
Další článekFantastický úspěch: Český hodinář se dostal mezi nejvlivnější hodináře světa.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno