Italská studentka Giada Collaltová se ocitla v bezvýchodné situaci kvůli koronaviru. Ve Španělsku zavedli přísná opatření a škola přešla do on-line režimu. Spolubydlící odjely a opuštěná Giada se chtěla vrátit zpět za rodinou, měla o ní velký strach. Jenže byl tu problémy, Giada pochází z Itálie a ostraha ji nepustila do letadla. Pomocnou ruku jí podal až mladý taxikář.
„Přišlo mi nesmyslné zůstávat v Bilbau, kde studuji. Škola přešla do on-line režimu a mé španělské spolubydlící se vrátily domů,“ řekla Collaltová CNN. Jenže v Madridu ji stevardi nepustili do letadla a bylo vymalováno. V Madridu nebyl volný žádný pokoj a zpět do studentského městečka už nic nejezdilo.
„Měla jsem hrozný vztek. Rodiče o mě měli strach a nemohli mi nijak pomoct. Několikrát jsem se snažila volat na italskou ambasádu, ale tam mi řekli, ať jim pošlu e-mail,“ líčila Giada, která se tak dostala do bezvýchodné situace.
Štěstí v neštěstí.
Naděje jí svitla ve chvíli, kdy jí kamarádka poslala kontakt na taxikáře z Bilbaa, Kepu Amantegiho. Ten okamžitě souhlasil, že pojede devět hodin, aby mladé dívce pomohl. Když po dlouhé a únavné cestě dorazili do Bilbaa, Giada zjistila, že koleje jsou zavřené. Mladý taxikář dívce nabídl, že může přespat u jeho rodiny.
„Jeho rodiče a dvě sestry mě přivítali, jako bych byla součástí rodiny. Nikdy nezapomenu, jak laskavě se ke mně chovali,“ vzpomíná. Druhý den ráno začali Amantegi a Collaltová přemýšlet nad tím, jestli by se do Itálie mohli dostat s taxíkem.
„Začali jsme obvolávat úřady a kupodivu jsme získali všechna potřebná povolení. Mohla jsem se vrátit do Itálie, protože je to má rodná země, a Amentegi to zase měl jako pracovní cestu,“ pokračuje Italka. Cesta do rodného Montabella poblíž Benátek jim trvala dvanáct hodin.
Na hranicích Francie a Itálie sice byli policisté, ale jejich auto vůbec nekontrolovali.
Žádné peníze.
Kepu za cestu nechtěl žádné peníze. Souhlasil jen s náhradou za původní cestu z Madridu do Billbaa. Rodina Collaltové byla štěstím bez sebe, když přivítali Giadu doma.
Kepu u sebe nechali přespat a na cestu domů ho vybavili italskými laskominami, kořalkou a spoustou čokolády. „Nikdy na něj nezapomenu. Byla jsem pro něj cizí, a i přesto kvůli mně ujel i s cestou zpátky skoro tři tisíce kilometrů,“ uzavírá studentka.
Čtěte také:
- Zpěvák Jon Bon Jovi přesvědčil ženu, aby neskočila z mostu
- ROZHOVOR DNE. V Mikulově vznikla skupina cestovatelů a pořádají přednášky s významnými českými cestovateli
- Česko žasne a je pyšné. Další obří úspěch našich horolezců, jako první na světě vylezli na vrchol Muču Kiš (7480 metrů) v Pákistánu
Zdroj: CNN, Aktuálně. Foto: Instagram /giada_collalto