Italská studentka Giada Collaltová se ocitla v bezvýchodné situaci kvůli koronaviru. Ve Španělsku zavedli přísná opatření a škola přešla do on-line režimu. Spolubydlící odjely a opuštěná Giada se chtěla vrátit zpět za rodinou, měla o ní velký strach. Jenže byl tu problémy, Giada pochází z Itálie a ostraha ji nepustila do letadla. Pomocnou ruku jí podal až mladý taxikář.

Přišlo mi nesmyslné zůstávat v Bilbau, kde studuji. Škola přešla do on-line režimu a mé španělské spolubydlící se vrátily domů,“ řekla Collaltová CNN. Jenže v Madridu ji stevardi nepustili do letadla a bylo vymalováno. V Madridu nebyl volný žádný pokoj a zpět do studentského městečka už nic nejezdilo.

„Měla jsem hrozný vztek. Rodiče o mě měli strach a nemohli mi nijak pomoct. Několikrát jsem se snažila volat na italskou ambasádu, ale tam mi řekli, ať jim pošlu e-mail,“ líčila Giada, která se tak dostala do bezvýchodné situace.

Štěstí v neštěstí.

Naděje jí svitla ve chvíli, kdy jí kamarádka poslala kontakt na taxikáře z Bilbaa, Kepu Amantegiho. Ten okamžitě souhlasil, že pojede devět hodin, aby mladé dívce pomohl. Když po dlouhé a únavné cestě dorazili do Bilbaa, Giada zjistila, že koleje jsou zavřené. Mladý taxikář dívce nabídl, že může přespat u jeho rodiny.

„Jeho rodiče a dvě sestry mě přivítali, jako bych byla součástí rodiny. Nikdy nezapomenu, jak laskavě se ke mně chovali,“ vzpomíná. Druhý den ráno začali Amantegi a Collaltová přemýšlet nad tím, jestli by se do Itálie mohli dostat s taxíkem. 

Začali jsme obvolávat úřady a kupodivu jsme získali všechna potřebná povolení. Mohla jsem se vrátit do Itálie, protože je to má rodná země, a Amentegi to zase měl jako pracovní cestu,“ pokračuje Italka. Cesta do rodného Montabella poblíž Benátek jim trvala dvanáct hodin.

Na hranicích Francie a Itálie sice byli policisté, ale jejich auto vůbec nekontrolovali.

Ilustrační obrázek. Foto:PublicDomainPictures 

Žádné peníze.

Kepu za cestu nechtěl žádné peníze. Souhlasil jen s náhradou za původní cestu z Madridu do Billbaa. Rodina Collaltové byla štěstím bez sebe, když přivítali Giadu doma.

Kepu u sebe nechali přespat a na cestu domů ho vybavili italskými laskominami, kořalkou a spoustou čokolády. „Nikdy na něj nezapomenu. Byla jsem pro něj cizí, a i přesto kvůli mně ujel i s cestou zpátky skoro tři tisíce kilometrů,“ uzavírá studentka.

Čtěte také:

Zdroj: CNN, Aktuálně. Foto: Instagram /giada_collalto

Předchozí článekDojemné vzkazy seniorů v těžké době dojaly Česko. „Lidé, mějte se rádi.“
Další článekČeši zachraňují své hospody. Za necelý měsíc si koupili poukázky „na příště“ za sedm milionů.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno