První školní den bývá náročný jak pro rodiče, tak pro děti. Osmiletý Američan Conner ho dokonce obrečel. Před školou ho totiž rozrušil povyk.  Pak přišel spolužák a bylo po pláči.  Jejich společná fotka teď dojímá svět.

Malý Conner trpí poruchou autistického centra a rozhodl se, že se do školy dopraví autobusem, sám. Ale dorazil příliš brzy a vchod ještě nebyl otevřený. Všichni školáci proto čekali venku, nahlas se bavili a dělali velký hluk. To Connera zneklidnilo.

Moc se do školy těšil, ale i drobnosti ho dokážou rozrušit. Navíc je hodně emotivní a neubrání se slzám, když je smutný, ani když je veselý. Pořád se bojím, že se mu někdo bude smát, protože nezvládá mluvit bez chyb, nedovede dlouho v klidu sedět nebo poskakuje a mává rukama,“ svěřila se CNN Connerova matka April Crites.

Malého autistu hluk tak polekal, až se rozplakal. Vyděšeného Connera viděl stejně starý spolužák Christian, který s matkou čekal před školou a okamžitě zareagoval. Příběh popsala Christianova matka na sociální síti. „Sledovala jsem, jak Christian odešel k chlapci, který seděl sám na zemi a plakal. Začal ho utěšovat. Vzal ho za ruku a šel s ním ke dveřím školy, kde kluci čekali, než zazvoní a pak se společně vydali dovnitř,“ řekla matka stanici CNN.

I’m so proud of my son, he seen a kid balled up into a corner crying, so he went to console him, grabbed his hand and…

Zveřejnil(a) Courtney Coko Moore dne Středa 14. srpna 2019
Foto: Courtney Coko Moore /Facebook

Oba chlapci se rychle spřátelili a pravidelně se vídají. Conner se podle své matky někdy cítí frustrovaný, když si má hrát s ostatními spolužáky, ale s Christianem bývá vždy klidný. Christianova matka dodala, že její syn vůbec netušil, že je Conner autista. Viděl v něm jen kamaráda, který potřeboval pomocnou ruku.

Connerova matka se o příhodě ze školy dozvěděla právě z příspěvku. „Kdyby byly všechny děti jako Christian, tak bych se o Connera vůbec nemusela strachovat,“ dodala, že jí fotografie rozplakala.

Christian tak dokázal, že laskavost u dětí ještě nevymizela.

Zdroj: Alfabet, Aktuálně. Úvodní foto: Courtney Coko Moore /Facebook

Předchozí článekSpisovatelka se na první pohled zamilovala do bezdomovce. Díky ní se vrátil do života.
Další článekChlapci se ztratili v mrazivé bouři. Celou noc chránili svými těly nejmladšího.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno