Švédské město Malmö instalovalo dvě speciální popelnice. Mají přimět lidi, aby vyhazovali odpadky do nádob k tomu určených a omezovali tak jejich množství povalující se po chodnících. Tomu, kdo popelnice využije, odpoví svůdnými zvukovými zprávami.

Web Insider píše, že zelené odpadkové nádoby, instalované na mostě Davidshallsbron, promlouvají, když do nich kolemjdoucí vkládá odpadky.

Na videu, které je ke zhlédnutí na YouTube, můžete vidět osobu, jak člověku, který právě otevřel její dvířka, popelnice odpovídá řadou smyslných vět jako: „Rychle se vrať a udělej to znovu.“, „Ó, ano, přesně tam.“ nebo „To bylo šíleně dobré.“

Marie Persson, vedoucí sekce silničního oddělení v Malmö, řekla švédským novinám Sydsvenskan, že popelnice mají poskytnout „povzbuzení lidem, kteří dělají správnou věc, tím, že je rozesmějí.“

„Tyto vybrané věty podporují celkový záměr kampaně přimět více lidí, aby mluvili o odpadcích. O tom, co končí na našich ulicích, na náměstích a v moři,“ vysvětlila Persson.

Prozradila také, že hlas, který ve švédštině namluvil fráze pro sexy popelnice, patří slavné osobě, jež si nepřeje prozradit svou identitu. „Prosím, sypte do popelnic další a další odpadky. Ano, je to tak jednoduché,“ vyzývá Marie Persson.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekNa krkonošských loukách začíná po zimě pastva, je zásadní pro zachování luk
Další článekOchránci přírody letos vykoupili na jižní Moravě pozemky v cenných lokalitách

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno