Chitetsuovi Watanabemu je 112 let, vlastně mu bude v březnu 113. Podle Guinessovy knihy rekordů se tak stal tento Japonec nejstarším mužem na světě.

Jaký je recept?

Jeho tajemství je prý úsměv na rtech a dobrá nálada. Americký zpravodajský web CNN připomíná, že v loňském rozhovoru muž uvedl, že by se lidé neměli zbytečně rozčilovat. Chitetsu Watanabe se narodil v roce 1907 a měl sedm sourozenců. Dlouhá léta pracoval v továrně na sladkosti. Láska k cukrovinkám mu zůstala dodnes a rád má také vaječný krém ve věnečku.

Na konci druhé světové války narukoval do armády a kromě toho působil také na japonském ministerstvu zemědělství až do svého důchodu. Také láska k přírodě mu zůstala Ještě ve svých 104 letech se staral o ovoce a zeleninu na své zahradě. A s pěstováním a vystavováním bonsají přestal teprve v roce 2007.

Watanabe má celkem pět dětí a dnes žije v pečovatelském domě. „Nikdy jsem nezažila, že by zvýšil hlas nebo se naštval, je také velmi starostlivý,“ popsala jej snacha, žena jeho nejstaršího syna Tetsua.

Chitetsu Watanabe se údajně ještě loni věnoval nejen cvičení, ale také kaligrafii, skládání origami a řešením matematických příkladů.

Nejstarší člověk na zemi je žena!

V Japonsku žije také nejstarší žena na světě. Ta je zároveň i nejstarším člověkem na Zemi. Kane Tanakaová z Fukuoky v lednu oslavila 117. narozeniny. Ta se udržuje v kondici především hraním stolním her, ve kterých poráží údajně i své ošetřovatele.

Zdroj: Aktuálně. Úvodní foto: Reuters.

Předchozí článekLékaři mu po nehodě dávali jen 5 % na přežití. František se nevzdal a dnes má obrovskou chuť to života.
Další článekMiliony nových stromů! Lesníci chystají největší sázení stromů v historii Česka, zapojí do něj hlavně veřejnost.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno