Změnit kariéru v 60 letech není nic jednoduchého. K Dorrit Bøilerehauge se ale v tomto věku dostala nabídka, která se neodmítá. Ve chvíli, kdy většina jejích vrstevníků přemýšlí spíš nad důchodem, se stala modelkou.

Foto: Instagram/ dorritboilerehauge

E-mail s nabídkou od modelingové agentury dostala do schránky, když jí bylo přesně 60. „Lichotilo mi to, ale také jsem váhala,“ řekla deníku The Guardian. Dorrit rozhodně není v módním průmyslu žádný nováček. Po desetiletí pracovala v módní komunikaci a působila jako akademička se specializací na módu na univerzitě v Aarhusu v Dánsku.

Nakonec ji k modelingu přemluvily její dvě dcery a kolegyně. Dorrit až do svých 57 let tančila, takže neměla problém se studem. „Je to dialog mezi modelkou a fotografem. Dávám pozor, co po mně chtějí. Snažím se naplnit jejich tvůrčí rámec. A dodává mi to spoustu energie.“

Foto: Instagram/ dorritboilerehauge

Třiašedesátiletá Dorrit se teď věnuje práci akademičky, modelky, ale také influencerky. Na instagramu spolupracuje s různými kosmetickými značkami a snaží se podporovat pozitivní přístup ke stárnutí. „Jako zastánce věkové rozmanitosti dostávám příležitost ukázat, že zralí lidé mohou být cool,“ dodala pro The Guardian. Na ulicích v Aarhusu, Kodani a Stockholmu Dorrit prý pravidelně zastavují lidé, kterým se líbí její styl –⁠ mezi nimi i mladí.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News, The Guardian.

Předchozí článekCelosvětový počet zubrů loni přesáhl hranici záchrany druhu, v ČR jich žilo 149
Další článekNěmecký cirkus vyměnil slony za hologramy. Inspiroval se u Justina Timberlaka

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno