Vypadá to, že na pobřeží Nového Jižního Walesu se podařilo zachytit slavnou, mimořádně vzácnou velrybu, které všichni říkají Migaloo.

Předpokládá se, že se Migaloo narodil v roce 1986. Poprvé ho viděli až v roce 1991 u Byronského zálivu v Austrálii. První fotografie je ze vzdálenosti asi pěti kilometrů, takže je rozmazaná. V roce 1993 však vědci Migala viděli v blízkosti Hervey Bay a potvrdili, že jde o čistě bílou velrybu, uvádí portál Pacific Whale Foundation

Každý rok v době od dubna do listopadu migrují tisíce velryb mezi Austrálií a Antarktidou, aby se nakrmily a rozmnožily. Přesné načasování migračního období se každý rok může lišit v závislosti na teplotě vody, ale i dalších faktorů.

Ti, kteří Migala viděli na vlastní oči, mají obrovské štěstí. Je to vzácnost. Vědci si myslí, že v pondělí zachytili mimořádně vzácnou bílou velryby ve vodách Nového Jižního Walesu. „Poblíž pobřeží Nového Jižního Walesu jsme viděli bílou velrybu. Odhadujeme, že se bude v krátké době přesouvat přes Cape Byron,“ uvedli vědci na Twitteru.

Zatím se vše musí potvrdit, nic není jasné a jisté. „Nedávné pozorování bílé velryby se ještě musí potvrdit. Modlíme se, aby to byl Migaloo,“ dodali vědci.

Čtěte také:

Předchozí článekNa stavbu drahého domu neměl peníze. Muž dům postavil za 20 let z kamenů, výsledek je úchvatný
Další článekMeningitida Beyzy vzala ruce i nohy. „Jsem neskutečně ráda, že i tak žiju na plné pecky“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno