Na pláži v Izraeli přihlížely desítky lidí návratu 17 vzácných želv zpět do moře po uzdravení z vážných zranění. Většinu z nich jim způsobily výbuchy pod vodou. Zvířata byla několik měsíců v péči pracovníků střediska pro záchranu mořských želv ve středním Izraeli, napsala agentura AP.

Personál správy izraelských národních parků dopravil želvy do záchranné stanice v zimě. Po uzdravení se včera mohlo do svého prostředí vrátit 15 karet obecných a dvě karety obrovské řazené k ohroženým druhům. Obojí jsou v Izraeli chráněné.

Želvy potřebovaly intenzivní péči a na pracovišti v Michmoretu severně od Tel Avivu dostávaly antibiotika a tekutiny. Ředitel střediska Janif Levy řekl, že než se rozhodlo o vypuštění želv zpět do moře, museli si biologové být jistí, že „nedělají chybu a že vracející se želvy jsou stoprocentně zdravé“.

Všechny byly před odchodem přeměřeny, zváženy a některé dostaly na krunýř známku umožňující sledovat jejich pohyb a studovat jejich chování v přírodě

Dr. Yaniv Levy, left, and Guy Ivgy treat a wounded sea turtle at the Sea Turtle Rescue Center, run by the Israel National Nature and Parks Authority, on the shore of the Mediterranean Sea, in Michmoret, Israel, Thursday, July 7, 2022. Over a dozen sea turtles were released back into the wild after months of rehabilitation at the rescue center in Israel after suffering physical trauma, likely caused by underwater explosives. (AP Photo/Oded Balilty)
Foto: AP Photo/Oded Balilty)
Volunteers clean a wounded sea turtle at the Sea Turtle Rescue Center, run by the Israel National Nature and Parks Authority, on the shore of the Mediterranean Sea, in Michmoret, Israel, Thursday, July 7, 2022. Over a dozen sea turtles were released back into the wild after months of rehabilitation at the rescue center in Israel after suffering physical trauma, likely caused by underwater explosives. (AP Photo/Oded Balilty)
Foto: AP Photo/Oded Balilty)
A brown sea turtle makes his way to the Mediterranean Sea after being released by the Sea Turtle Rescue Center, run by the Israel National Nature and Parks Authority, in Beit Yanai beach, Israel, Friday, July 8, 2022. Over a dozen sea turtles were released back into the wild after months of rehabilitation at the rescue center in Israel after suffering physical trauma, likely caused by underwater explosives. (AP Photo/Oded Balilty)
Foto: AP Photo/Oded Balilty)
People watching a brown sea turtle as he makes his way to the Mediterranean Sea after being released by the Sea Turtle Rescue Center, run by the Israel National Nature and Parks Authority, in Beit Yanai beach, Israel, Friday, July 8, 2022. Over a dozen sea turtles were released back into the wild after months of rehabilitation at the rescue center in Israel after suffering physical trauma, likely caused by underwater explosives. (AP Photo/Oded Balilty)
Foto: AP Photo/Oded Balilty.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekV CHKO Brdy se po více než 90 letech objevila vzácná orchidej bradáček srdčitý
Další článekRetrívr adoptoval hejno osiřelých káčátek. Už podruhé

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno