V Keni se v jednom z přírodních parků narodila sloní dvojčata, letos je to v této africké zemi už podruhé. Sloni rodí dvojčata jen vzácně a tato mláďata stejně vzácně přežívají. Podle jihoafrického listu Star přišel nový párek na svět v národním parku Aberdare, předchozí dvojčata se narodila v lednu v rezervaci Samburu.

Dvojčata tvoří u slonů pouze jedno procento všech porodů. ,,Probudili jsme se s úžasnou zprávou! Slonice z parku Aberdare právě porodila dvojčata,“ tweetovala keňská služba pro ochranu přírody (KWS). Slony označila za klíčový druh, jemuž připadá důležitá role pro udržení biodiverzity a rovnováhy v přírodě.

V lednu narození dvojčat v Samburu ohlásila nevládní organizace Save the Elephants.

Slonice jsou velmi pečlivé matky. Sloni se musejí své budoucí chování učit, takže matky zůstávají s mláďaty několik let.

V roce 2020 se narodili sameček a samička slonici Angelině v keňském parku Amboseli. Matka pro ně neměla dost mléka a mláďata byla velmi slabá. Sloni ale začínají mladé odstavovat po třech až čtyřech měsících a nahrazovat mléko vegetariánskou stravou. Než dovrší sedmi nebo osmi měsíců, dokážou se slůňata docela dobře živit rostlinou potravou a doplňovat jí matčino mléko.

Angelinini potomci oslavili loni v únoru první narozeniny a vypadali zdraví. Teď se jim blíží dva roky a loni v říjnu je adoptovala organizace nazvaná Elephant Cooperation. Pojmenovala je Scotty a Scott.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekSkotský právník koupil v Itálii zchátralou vesnici, která nese jméno jeho rodiny a celou ji opravil
Další článekPo probuzení našli v posteli cizího psa. Roztomilá fotka baví internet

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno