V národním parku Sena Oura v africkém Čadu se ochráncům přírody podařilo pořídit snímky lvice. Lvi byli v této rezervaci naposledy spatřeni v roce 2004 a předpokládalo se, že na tomto území vyhynuli, informoval zpravodajský server BBC News.

,,Fotografie ukazuje zdravou dospělou lvici, která je stará asi pět let,“ řekl BBC výkonný ředitel společnosti pro ochranu volně žijících zvířat WCS Luke Hunter. ,,Jsem si jistý, že tam není sama,“ dodal.

Snímek pořídila fotopast v chráněné oblasti v únoru a ochránci přírody ho zveřejnili ve čtvrtek. ,,Je to nesmírně povzbuzující, protože samice jsou základem každé lví populace a nejsou žádní velcí kočovníci; obývají oblasti, kde mají dostatek kořisti a které jsou dostatečně bezpečné na odchování mláďat,“ řekl Hunter.

Podle jeho informací žije ve volné přírodě asi 22 000-24 000 lvů, z nichž je naprostá většina řazena k poddruhu lva jižního, který obývá východní a jižní Afriku. V západní a střední Africe žije méně než 1000 lvů severních, kteří jsou „obzvláště ohrožení a vzácní“, dodal Hunter.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno