Mimo zajetí žije asi o 40 procent více tygrů, než se ochranáři domnívali. Počty tygrů se stabilizovaly nebo dokonce zvýšily, uvedl Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN). Tyto kočkovité šelmy jsou ale stále ohrožené. Na červený seznam ohrožených druhů, jehož aktualizovanou verzi IUCN vydal, se zařadil monarcha stěhovavý. Tento motýl každý rok v impozantních hejnech urazí tisíce kilometrů přes polovinu amerického kontinentu. 

Ochranáři tygry žijící v přírodě naposledy sčítali v roce 2015. Nové vyhodnocení ukázalo, že pruhovaných šelem na světě žije mezi 3726 až 5578. Za navýšením tygří populace o 40 procent stojí podle IUCN vylepšení monitorovacích metod.

Panthera tigris, kteří žijí v jižní, jihovýchodní a východní Asii, jsou ale stále považováni za ohrožený druh. Nejvíc je ohrožuje lidská aktivita, jako pytláctví či roztříštění přirozeného prostředí v důsledku zemědělství a výstavby lidských obydlí.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekHrdinka Janet. Odvážná řidička zachránila 40 dětí z hořícího autobusu. „Udělala jsem to, protože miluji své děti.“
Další článekSdružení Calla vytvořilo či obnovilo na jihu Čech na 20 tůní

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno